Bydlení Tipy, rady, návody

Jak zaručeně odstranit graffiti z fasády či jiného povrchu?

Autor angelo


Graffiti na fasádě je zlým snem každého majitele nemovitosti. Jenomže sprejeři nezvoní na zvonek a neptají se, zda si mohou zdivo „vypůjčit“, co by malířské plátno. Naopak se na fasádě vyřádí v době, kdy to nejméně čekáte. A často bezprostředně po aplikaci nového nátěru, to aby jejich umělecké dílo více vyniklo. Nabízí se tak otázka, co si v takovém případě počít? Stačíte na odstranění graffiti vlastními silami, nebo vám nezbude, než se obrátit na profesionály?

Rozhodující je rozsah a stupeň poškození

Jak moc bude odstranění graffiti komplikované, záleží na dvou hlavních kritériích – rozsahu a stupni poškození. Tedy na tom, jak velkou plochu sprejer pomaloval a do jaké míry se barva dostala do struktury podkladu.

Chcete-li povrch mermomocí vyčistit vlastními silami, nezbude vám, než se poohlédnout po vhodném čisticím prostředku. Vybírejte rozvážně – s ohledem na typ použité barvy. Jinak graffiti nevyčistíte, ale pouze rozmažete.

Pouhé přemalování fasádní barvou je obvykle nedostačující, neboť graffiti prosvítá i po aplikaci několika vrstev.

Nepodařilo se? Přihlaste se o pomoc

Pokud se vám fasádu nepodařilo vyčistit, nepropadejte panice. Nejste první a už vůbec ne poslední. Čištění takto znehodnocených povrchů není snadné a často se neobejde bez odborné asistence. Naštěstí pro vás se můžete obrátit na některou ze specializovaných firem, které mají s odstraněním graffiti bohaté zkušenosti.

Jakmile se technikovi podaří fasádu vyčistit, může v případě vašeho zájmu aplikovat antigraffiti nátěr. Tato velmi efektivní forma ochrany zajistí, aby byla fasáda na několik budoucích let před vandalstvím chráněna. Zamezí, aby se barva dostala do kontaktu s fasádou a jakékoliv další sprejerské pokusy již snadno a rychle odstraníte.

A kolik vás to bude stát? Cena antigraffiti nátěru je individuální, ale určitě vám neudělá průvan v peněžence.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář