Komerční články

LED žárovky: Snižte citelně spotřebu elektřiny v domácnosti

Už nedokážete snést pohled na vyúčtování spotřeby elektřiny ve vaší domácnosti? Není divu, vždyť můžete jednoduše a poměrně rychle ušetřit, a to nemalé částky. Jak? Nemusíte hned vyměňovat zdroj vytápění ani zateplovat plášť objektu. Bohatě postačí výměna klasických žárovek s wolframovým vláknem za LEDkové. Pokud se vám zdá, že jde o nákladnou záležitost, nenechte se mýlit! Určitě se to vyplatí a peníze se vrátí vcelku rychle zpět. Ostatně v následujících řádcích vás o tom přesvědčíme sami.

Uspoří až 85 % energie

V první řadě je zapotřebí poukázat na minimální spotřebu energie. Tím jsou LED žárovky známé. Jednat se může až o 85% úsporu, což není nejmenší číslo. Jen pro představu, místnost mající standardní výměru většinou efektivně osvítí wolframová žárovka se spotřebou cca 60 W. Nahradíme-li ji LEDkou se spotřebou 5 W, získáme podobnou intenzitu světla s úplně jinou spotřebou. Ano, vláknová žárovka je levnější, nicméně investice se mnohdy vrátí během několika týdnů či dnů.

Jak je to s životností?

Největší bolestí klasických žárovek je jejich praskání. Děje se tak především kvůli prudkým změnám teplot a také proto, že se zapínají a vypínají. LEDkám nic takového nevadí, dokonce efektivně slouží i ve světelných zdrojích, jež se zapínají fotobuňkou. Vydrží bez problémů svítit až 50 000 hodin, což nelze s životností několika desítek hodin u vláknových žárovek ani srovnávat!

LED světlo v mnoha podobách

Velkou výhodou LEDek je i jejich různé designové provedení. LED pásky, panely anebo mnohé variace závitových žárovek či bodovek. Všechen tento sortiment je možné volit jak do domácnosti, tak do exteriéru anebo třeba i průmyslových objektů. Tady se ovšem spíše uplatní specifické průmyslové osvětlení v LED kabátu. Vybrat si cokoli můžete pohodlně online na ledakce.cz.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář