Bydlení Tipy, rady, návody

Obývací stěny současnosti

Autor angelo

Trendy současné doby jsou nekompromisní a hrdě do světa hlásají: Čím méně nábytku, tím lépe! My ale protestujeme: Kam uskladnit tu spoustu věcí, která se dříve jednoduše strčila do obývací stěny? Moderní minimalismus je sice na pohled pěkný, jistě nám ulehčí i starost úklidu, avšak pro většinu smrtelníků je bohužel z hlediska úložného prostoru nepraktický.

Zastaralé? V žádném případě!

Když se řekne obývací stěna či obývací sestava, pravděpodobně si představíme masivní kolos, většinou z jednoho nerozložitelného kusu, který pokrývá celou jednu stranu zdi, a to až ke stropu. Mnohým z nás se jistě vybaví i fenomenální vitrínka s vystavenými lapači prachu. Tato představa však již realitě neodpovídá. I obývací stěna může být moderní a stylová součást domova. Co se týče barev, již dávno nemusíme volit jen mezi dvěma odstíny tmavě hnědé, pokud například toužíme prostor oživit zajímavým materiálem, lesklá bílá obývací stěna není jen nesplnitelným snem. Není tedy důvod neskloubit moderní vzhled a dřívější praktičnost.

Úložné prostory k nezaplacení

Hromaděním věcí nepochybně škodíme jen sami sobě, o tom není pochyb. Můžeme se ale snažit sebevíce zbavovat se zbytečností, realitou je, že v každé domácnosti existuje nemalé množství různých dokladů, upomínek, či například fotografií, které zkrátka vyhodit nemůžeme, a tak je musíme někam uskladnit. Moderní obývací sestavy a stěny nabízejí dostatek úložného prostoru. Hlavní výhodou oproti dřívějšku je možnost uspořádat si jednotlivé části podle vlastních preferencí. Je možné tedy mít veškeré kousky pohromadě, jako by byly spojené, zároveň nám nic nebrání je od sebe oddělit a rozmístit porůznu. Ať tak či tak, jedno zůstává nezměněné: Naše soukromé dokumenty jsou skryty před zraky návštěv.

V neposlední řadě je důležité, že koupě nového nábytku do obývacího pokoje, nemusí být otázkou mnoha desítek tisíc. Pořídit je možné i velmi levné obývací stěny a sestavy, tak směle do toho!

O autorovi

angelo

Zanechte komentář