Nezařazené

Cihla nebo dřevo? Projekty na klíč nabízejí různá řešení

Autor Jaroslav

Zděný dům je klasika, dřevostavba má ale řadu pozitiv, které byste neměli přehlédnout.

Stavba katalogového domu na klíč je v České republice stále mainstreamem. Lidé se spoléhají na kvalitu a rychlost řešení domu z katalogu. V současné domě si na našem trhu můžete nechat postavit dům na klíč, nejen z klasické cihly nebo porobetonu, ale například i ze dřeva nebo ze slámy.

Nová řešení se však u nás stále drží v pozadí. Lidé jim moc nevěří. Mají pocit, že jim dřevodům hned spadne na hlavu nebo vyhoří. Jde však o plané obavy. Dřevěný dům má řadu pozitiv, o kterých ani nevíte.

Rychlost stavby

Pokud potřebujete stavět rychle a bez zbytečných prodlev, projekty na klíč ze dřeva jsou pro vás ideál. Jeho výstavba může trvat jen pár měsíců, v některých případech dokonce týdnů nebo dnů. Záleží na tom, jaký systém stavby si vyberete. Pokud jde o systém z již hotových panelů, hrubá stavba může být hotová během několika dnů.

Bez zbytečného odpadu

Pokud se zajímáte o životní prostřední, určitě vás zaujme, že dřevostavba je ekologičtější, než klasický cihlový dům. Materiál je ekologický z přírodních zdrojů a stavba není pro životní prostředí takovou zátěží jako klasický cihlový dům. Jde o suchou stavbu, takže až na výjimky vám odpadají problémy s dovozem betonu či těžkých cihel, nebo s mícháním malty. Nemusíte čekat na vyschnutí stavby. Úklid pozemku po stavbě je tedy také mnohem jednodušší,

Šetří energie

Dřevostavba má také lepší izolační vlastnosti než cihlový dům. Ušetříte tak nejen na stavebních nákladech, ale projeví se to i na provozních nákladech. Na vyhřátí domu nebudete potřebovat tolik energie jako na vytopení cihlového domu.

Nižší cena

Zvolený materiál vám samozřejmě ušetří i finance. Jde o levnější řešení a  ušetříte i na dovozu materiálu a na zednické práci. Kromě toho u dřevostaveb je šířka obvodových zdí užší, proto za méně peněz dokonce získáte větší podlahovou plochu.

Nezapomeňte ale, že aby vám dřevěný dům dobře sloužil, je třeba volit osvědčené projekční a stavební firmy. U dřevěných domů je totiž důležitá absolutní přesnost a kvalita zpracování, aby vše sedělo tak, jak má a dům dobře izoloval.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář