Komerční články

Proč topit dřevěnými briketami? Podívejte se na jejich výhody

Autor angelo

Kotle na tuhá paliva v současné době nabízejí různé možnosti, čím konkrétně topit. Jednou z těch velmi oblíbených jsou určitě dřevěné brikety. Ty dnes nahrazují jak klasické uhlí, tak i standardní dřevo. Pokud i vy uvažujete nad tím, že na brikety přejdete, pojďme se společně podívat na výhody, které toto řešení přinese.

shutterstock_84828400

Chraňte naši přírodu

To, co by v dnešní době mělo hrát velkou roli, je určitě ekologie. V tomto směru rozhodně není třeba mít obavy, jelikož znečišťování přírody bude opravdu minimální. Vliv na to má nejenom kvalitní hoření, ale také samotná výroba briket. Zde je třeba zmínit postupy a nabídku společnosti OPTIMTOP s.r.o., která dbá na to, aby byly brikety vyráběné bez jakýchkoliv pojiv a příměsí. Díky tomu tak spalujete výhradně jenom kvalitní dřevo – které je navíc obnovitelným zdrojem energie.

Vysoké úspory

Kromě ochrany přírody však můžete chránit i vaši peněženku. Dnes totiž patří dřevěné brikety mezi ty nejekonomičtější zdroje tepelné energie. Porovnáme-li je s elektřinou či plynem, tak mohou ušetřit sumy, která jde ročně i k hodnotě deseti tisíc korun. A to už je velmi dobrý důvod, proč se právě touto cestou vydat.

Široký výběr variant

Důvodem, proč topit briketami je i široký výběr variant, které jsou k dispozici. V nabídce jsou jak klasické válcové s jehličnanů či listnatých stromů, tak i specielní RUF brikety, vyrobené z kvalitního bukového dřeva. U všech variant je však zajištěno nejenom postupné prohořívání, ale i dlouhá doba hoření. To je navíc natolik kvalitní, že po vyhoření zůstává pouze velmi malé, množství popela.

Na roky dopředu

Čím ale tato varianta také pozitivně překvapí, to je životnost. Stačí správné skladování a není problémem brikety využívat i několik let. A to bez obav z toho, že by vlivem jejich uchování jakkoliv klesala kvalita a tedy i výhřevnost.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář