Komerční články

Sběrny kovů stále za kovový odpad platí. Platby jsou však bezhotovostní

Autor Jaroslav

Objem výkupu kovového odpadu se vzhledem k novým podmínkám z roku 2015 značně snížil. Pokud vám však nevadí, že za odevzdaný kov dostanete zaplaceno bezhotovostně, stále se recyklace starého železa a dalších kovů vyplatí. Co je předmětem výkupu? Kde můžete kovový odpad odevzdat a s čím je třeba počítat?

Tříděním kovového odpadu přispíváte ochraně přírody. Navíc za starý kov dostanete zaplaceno. Sběrem kovu nezbohatnete, ale s menší částkou na přilepšenou rozhodně můžete počítat. Jaký typ kovového odpadu ale můžete ve sběrnách odevzdat? A co naopak sběrny nepřijímají?

Kovové obaly

Předmětem výkupu jsou klasicky kovové obaly, které se běžně vyskytují v každé domácnosti. Patří sem například plechovky od potravin, nápojové plechovky, kovové nádoby od kosmetiky a další. Sběrny však přijímají pouze čisté obaly bez zbytků jídla a chemikálií.

Ostatní kovový odpad

Do sběrny lze také přivézt lehký a těžký kovový šrot, kusový litinový odpad nebo elektroodpad.

Platby pouze bezhotovostně

Začátkem roku 2015 však došlo ke změnám podmínek výkupu kovového odpadu. Byla totiž provedena změna v zákoně, která nařizuje sběrnám platit za vykoupený kovový odpad pouze bezhotovostně. Tímto krokem chce vláda zamezit častým krádežím kovů a jejich nekontrolovatelnému výkupu. Při porušení povinnosti vyplácet peníze za kovový odpad pouze bezhotovostní formou hrozí sběrnám pokuta až do výše 1 milionu Kč.

TSR Czech Republic, s.r.o.

Výkupem kovového šrotu a kovového odpadu se v ČR zabývá například společnost TSR Czech Republic, s.r.o., která má pobočky na mnoha místech po celé republice. Pokud tedy chcete dát svůj kovový odpad do sběrny a dostat za něj zaplaceno, stačí si najít nejbližší pobočku. Více informací naleznete na www.tsrcr.cz.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář