Bydlení Stavba a rekonstrukce Tipy, rady, návody

Jaké to je bydlet v inteligentním domě

Autor JanaPK

Víte, že vaši domácnost můžete ovládat chytrým telefonem nebo pomocí tabletu? Stačí mít doma centrální řídící systém, díky němuž ovlivníte intenzitu osvětlení, vytápění ale i žaluzie nebo hi-fi soupravu.

Chytrý dům dnes dokáže zajistit bezpečnost, úsporu energií i maximální pohodlí pro všechny obyvatele. Do řídícího systému můžete integrovat všechno, co potřebujete:: osvětlení, stínění, alarm, klimatizaci, klidně i multimédia.

Proč chtít inteligentní bydlení

Je to pohodlné. Snadné ovládání domácnosti a všech napojených veličin představuje dosud nevídaný komfort. Ať jste kdekoliv na světě, můžete si zkontrolovat, co se ve vašem domě děje. Když se vracíte domů, zapne vám topení, otevře garážová vrata, třeba i napustí vanu. Naopak ve chvíli, kdy z domu odcházíte, zkontrolujete alarm, osvětlení a můžete třeba ztlumit i topení, jestliže odjíždíte ne delší dobu.

Je to úsporné. Díky možnosti upravování tepla, proudu voduy či intenzity osvětlení, ušetříte ročně zajímavou čásku. Také se to odrazí na životním prostředí, čím víc inteligentních domů budeme stavět,tím šetrněji se budeme chovat k přírodě.

Je to bezpečné. Tedy bydlení. Centrální systém sepne alarm, když odcházíte, a vy si kdykoliv můžete zkontrolovat, že je dům v pořádku.

Praxe může být i zábavná

Chcete si užít trochu romantiky? Centrální mozek vašeho domova ztlumí osvětlení,zapne DVD přehrávač s připraveným filmem a zatáhne žaluzie, aby jste nebyli rušení zvenčí.

Odkudkoli v bytě si můžete zapnout rádio, domácí kino či televizi. Oblíbené programy automaticky nahrává, aby vám nic neuteklo.

A hlavně: zbavíte se hromady ovladačů na konferenčním stole. Všechny spotřebiče, ať už televizor, fi-fi aparaturu,DVD rekordér, ale i stínící techniku můžete z jednoho místa. Život v chytrém domě se vám zalíbí a investice do řídícího systému se rychle vrátí na úsporách.

O autorovi

JanaPK

Zanechte komentář