Bydlení Tipy, rady, návody

4 tipy na bezpečnostní opatření proti vloupání

Autor JanaPK

Chcete odjet na dovolenou, ale děsí vás pomyšlení, že v době vaší nepřítomnosti se do vašeho bytu či domu může dostat nevítaný host? Na rovinu si řekněme, že toto riziko se dá značně eliminovat, ale nikdy si na sto procent jistí být nemůžete. Vynalézavost zlodějů je totiž veliká a časem dokážou obejít kdejaké opatření. Některá ale mohou riziko vloupání velmi snížit.

1. Bezpečná okna a dveře

Nejednodušší cestou do vašeho domova je dveřmi, případně oknem. Proto právě ty musí být opravdu bezpečné. Pokud jde o dveře, volte spíš plechové (nebo vyztužené), se dvěma zámky, které nejde odvrtat. Z centrálního zámku by se na jedno otočení mělo uzamknout nejméně 12 různých bodů. Spolu s bezpečnostními dveřmi si nechte vsadit také nové kvalitní zárubně.

Okna zabezpečíte proti vysypání fóliemi. Mnohem lepší zábrana jsou ovšem venkovní žaluzie nebo rolety. Přes zatažené se dovnitř nikdo nedostane, i když větráte.

2. Čidla a kamery

Čidla sice samy o sobě vniku zloděje dovnitř nezabrání, ale dokážou jejich rozhodnutí změnit. Žádný lapka totiž nemá rád, když se nad ním najednou rozsvítí světlo nebo je pozorován kamerou. A nemusí být ani drahé, dokonce nemusí být zapojené, vlastně fungují celkem spolehlivě i obyčejné makety.

3. Elektronické zabezpečení

Pořídit si alarm a nechat se propojit na centrální pult ochranky se vyplatí všude tam, kde máte cenné věci. S jistotou, že se o váš dům postará profesionální bezpečnostní služba, se vám bude odjíždět mnohem lépe.

Dnes se stále víc rozšiřuje možnost vzdáleného dohledu na domov díky chytrým telefonům. Z kteréhokoliv místa na světě se můžete přesvědčit, jak to u vás doma vypadá, díky stále novějším a vychytanějším technologiím.

4. Pozor na lidský faktor

Zatímco zvídavá sousedka může být požehnáním, protože má stále pohled upřený z okna, takže zjistí, kdyby se dělo něco podivného na vašem pozemku, obecně je lépe, když o vašem odjezdu nebude moc lidí vědět. Nechlubte se na sociálních sítích, hlavně ne s termínem odjezdu. Poučte i děti, aby o tom raději nikomu neříkaly.

Je také dobré, když má někdo od vašeho domova rezervní klíč a chodí vám vybírat poštu. Plné schránky zlodějům také ledacos napoví.

O autorovi

JanaPK

Zanechte komentář