Bydlení Tipy, rady, návody

Jak lépe využít prostor v kuchyni

Autor JanaPK

Po letech schraňování všeho možného zjistíme, že nám úložné prostory v kuchyni prostě nestačí. Nezbývá, než věci přeorganizovat a využít opravdu každý kout. Kde najít v kuchyni volné místo a jak ho efektivně využít?

Využijte zdi až ke stropu

Zastavět si podlahovou plochu v kuchyni nábytkem, je nesmyslné. Potřebujeme mít dostatek místa i v opravdu malé kuchyni, abychom se v ní mohli pohybovat. Na stěny se ale vejdou police nebo další skříňky.

Základem jsou horní skříňky kuchyňské linky, měly by ovšem mít víc poli – jedna je málo. Tento nedostatek lze částečně vyřešit zavěšením ještě jedné řady skříněk nad stávající, pokud se nad ni vejde.

Jestliže je ve vrchních skříňkách málo prostoru na ukládání, může být efektivnější místo nich pověsit řady otevřených polic. Na ty pak můžete rozestavit nejen dekorativní nádobí, ale také potraviny v uzavřených dźách.

Do šuplíku nebo pověsit?

Obvykle máme v zásuvkách v lince spoustu nástrojů a náčiní, které bychom klidně mohli zavěsit na háčky různých systémů, které seženete v různých šířkách, takže je zavěsíte opravdu všude. Závěsné programy jsou vhodné na věci, které potřebujeme mít stále po ruce. Tyto sady skládající se z kovové tyč a háčků, na něž se dají pověsit jednotlivé kusy nádobí a náčiní, ale také kovové košíky či poličky.

Zaplňte rohy

V našich kuchyních si s oblibou necháváme postavit linku do tvaru písmene “L” nebo “U”. V těchto sestavách jsou ale místa v rozích, kam se skříňky pro svou nedostupnost nehodí. Zkuste tyto rohy vyřešit tak, aby se mohly používat. Vhodné jsou tzv. kolotoče, kulaté police nebo koše, které se otáčí podél své osy, a tím se dostaneme i k věcem úplně vzadu.

I mimo linku se víc soustřeďte na kouty. Rohové skříňky i poličky na zdi vypadají v kuchyni opravdu pěkně.

Nikdy ale nebudete mít v kuchyni dost prostoru, jestliže budete uchovávat věci, jimž už dávno odzvonilo.

O autorovi

JanaPK

Zanechte komentář