Komerční články

Stínící technika – montáž, druhy a výběr

Autor angelo

Stínící technika je základ každého okna v domácnosti a kanceláři. Každý chce mít své soukromí a díky stínící technice toho soukromí dosáhne. Nejde ale jen o dosažení soukromí. Stínící technika nás účinně ochrání před ostrým slunečním svitem, nebo před nepříjemným denním světlem. Pokud potřebujeme pracovat na počítači, nebo jen sledujeme televizi, tak odlesky světla v obrazovce mohou být dost nepříjemné. V každém případě stínící technika bude také součástí interiéru a proto by co celkového ladění interiéru měla zapadat a hodit se tam. V tomto jistě pomůže široká škála barevnosti rolet a záclon.

Montáž stínící techniky

Pokud chcete namontovat na okna stínící techniku, máte na výběr z několika možností. Můžete namontovat rolety přímo do okna. Vše je bez poškození oken, nebo jejich rámu. Není nutné nic vrtat a poškozovat. Dále je možné stínící techniku umístit na garnýže. Garnýže také nijak nepoškozují okno, jen se musí připevnit na zeď. Záclony a závěsy se ke garnýži připojí pomocí kroužků a žabek, nebo na kolejničku. Vše záleží na požadavcích zákazníka a na jeho preferencích.

Snímka obrazovky 2014-03-29 o 12.05.57

Druhy garnýží

Garnýže mohou být dřevěné, kovové, nebo hliníkové. Ve funkčnosti není rozdíl, veškeré garnýže jsou plně funkční. Může se ale stát, že zákazník chce okrasné, nebo dekorativní garnýže. Zde by měl být brán zvýšený důraz na kvalitní zpracování. Dále mohou být garnýže kolejnicové, nebo se stínící technika zavěsí na klasické kroužky a žabky. Na garnýže je možné pověsit záclony, nebo závěsy. Případně i záclony i závěsy, vše dle požadavku zákazníka.

Jak vybrat garnýže

Druh garnýží bychom měli vybírat s ohledem na to, kde budou používány. Jiné jistě vybereme do bytu, jiné na chatu a jiné do kanceláře. Všechny by měli být plně funkční a dobře sloužit, ale na chatu asi zvolíme levnější variantu žaluzií než do bytu. Do bytu můžeme použít i dekorativní garnýže. Například pokud máme malá okna, tak vhodné dekorativní garnýže nám je opticky zvětší. Garnýže do kanceláře opět zvolíme asi levnější, většinou kovové, nebo hliníkové s kolejničkou. Jsou velice praktické a funkční a do kanceláře se výborně hodí.

Jak vybrat rolety

Rolety jsou druhem stínící techniky, která má účinně ochránit před denním světlem. Rolety se montují buď přímo na okno, nad okno, nebo na rám kolem okna. Vždy je namontování takové, aby nepoškodilo okno. Vybrat jaký druh se hodí právě pro vás není moc složité. Pokud kolem okna nemáte žádný volný prostor, nebo je konstrukčně těžké cokoli kolem okna namontovat, tak jistě sáhnete po roletách, které se montují přímo do okna. Většinou se takhle řeší stínění menších oken. Je to minimalistické řešení, které ale dobře poslouží svému účelu. Pokud máte běžné okno a dost prostoru kolem, tak asi zvolíte upevnění rolety na zeď, nebo na strop.

Římské rolety

Snímka obrazovky 2014-03-29 o 12.07.41

Římské rolety jsou velice tradiční a stále žádané. Oproti klasickým roletám, kdy se látka, nebo jiný materiál z rolety odvíjí a při zasouvání opět navíjí, tak římské rolety mají jednodušší mechanismus. Rolety se nikam nerolují, jen se za spodní část rolety zdvihnou. Tohle řešení je velice využívané například na kuchyňských oknech. Římské rolety jsou používané již stovky let a stále mají pro mnoho lidí své kouzlo.

Rolety jako vhodné řešení

Pokud hledáte vhodnou stínící techniku do oken, tak rolety jsou velice vhodné takřka pro každé okno a pro každou domácnost. Výhodou rolet je jejich praktičnost a nenáročná údržba. Pokud máte rolety vytažené, jsou schované v plastovém boxu a tudíž se na ně nepráší. Je to velké plus oproti žaluziím. Rolety jsou také dodávané ve velké škále barev a velikostí. Jistě si vyberete ty pravé s ohledem na velikost okna, nebo oken a s ohledem na ostatní vybavení interiéru.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář