Bydlení Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Terasa Praha: Jak postavit terasu a kde nakoupit materiál?

Autor angelo

Terasu můžete postavit na vlastní pěst, nebo vsadit na profesionály. Ukážeme vám, jak si terasu postavit na vlastní pěst, ale také poradíme s dodavatelem.

Výstavba terasy na klíč, nebo na vlastní pěst? To je otázka, kterou si v tuto chvíli nejspíše pokládáte. V tomto článku vám ukážeme úskalí obou postupů. Také vám poradíme, jak si terasu jednoduše a relativně levně postavíte sami.

Kde nakoupit?

Záleží na tom, z jakých materiálů budete chtít terasu postavit. Pokud si jej dokážete upravit sami, tak dřevěná prkna mnohdy stačí objednat na pile. Jinak jsou na tom už připravená terasová prkna. Praha, jakožto velká metropole, nabízí řadu možností pro zájemce. Najdete tu velké množství obchodů. Některé z nich nabízí i realizace terasy na klíč. O tom si ale povíme více až v poslední části.

Jak postavit terasu svépomocí?

K vybudování domu potřebujete široké spektrum dovedností. Co se terasy týče, její výstavba tak složitá není. Samozřejmě to není nic jednoduchého. Pokud ale budete pečliví, zvládnete to i sami. V první řadě si musíte stanovit, z jaké ho materiálu vlastně chcete terasu postavit. Mezi nejčastěji používané materiály patří dřevo, hranoly a prkna WPC. Praha samozřejmě není výjimkou. Tento typ teras je oblíbený po celém světě. Zejména díky spolehlivosti a odolnosti obou materiálů.

Jakmile vyberete, naměříte a nakoupíte všechny suroviny, pak už zbývá jen samotná realizace. Začněte jámou. Vykopejte zhruba 50 cm hlubokou díru, kterou z části zalijete betonem. Do něj upevněte obrubníky. Jakmile beton zaschne, nasypte štěrk. Udusejte ho a dbejte na to, aby byl povrch bez jakýchkoliv nerovností. Pak upřete svůj zrak na dokončení.

Položte a upevněte hranoly. Dejte si pozor, aby nebyl rozestup mezi jednotlivými hranoly větší než dvaceti násobek jeho šířky. Poté už stačí přibít terasové prkno. Praha má podobných dřevěných teras spoustu, pokud byste si s jejich rozložením nevěděli rady, můžete se inspirovat v okolí. Mezi nejčastěji používané způsoby ale patří:

  • připevnění s viditelnými vruty,
  • připevnění bez viditelných vrutů.

První možnost je méně pracná a precizní. Stačí pouze srovnat prkna kolmo k hranolům a připevnit je vruty. U druhé možnosti si musíte připravit klip (výřez) a do něj prkno přesně umístit.

Výstavba na klíč

Že vám tento postup přijde složitý? Nezoufejte. Nemusíte stavět pouze na vlastní pěst. Řada firem totiž nabízí vybudování terasy na klíč. Jednou z nich je i společnost Biwood. Terasa, kterou dostanou na starost, připraví od základního plánu až po její finální podobu. Začíná to na webových stránkách. V kalkulátoru si spočítáte, kolik vás bude stavba stát. Dále vyberete, jestli preferujete dřevo, nebo použijete pro základ a terasové prkno WPC. Praha patří mezi města, kde provozují svoje služby nejvíce. Pokud ale bydlíte v jiném regionu, nebude to problém. Terasa na klíč vyroste na vaší zahradě během několika dní.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář