Bydlení Tipy, rady, návody

Topné panely na zeď – elegantní řešení jak vytápět interiér

Autor JanaPK

Vytápění topnými panely představuje moderní řešení do bytů, domů i kanceláří. Jedná se o nízkonákladové vytápění, které přispívá tak k lepšímu zdravotnímu stavu a klimatu v domácnosti. Po instalaci topení zcela mizí vlhká nebo plesnivá místa, na druhou stranu nesnižují vzdušnou vlhkost pod limit, takže jsou vhodné i do bytů s alergiky a astmatiky.

Umístění topných panelů v interiéru

Pokud si chcete pořídit infračervené topné panely, můžete zvolit variantu stropní, nástěnnou i panely volně stojící. Volte tak, aby sálavé panely nebyly ničím stíněny a infračervené vlny se tak mohly bez překážek šířit do prostoru. Nejvhodnější jsou panely stropní, dosahují nejvyššího podílu sálání díky tomu, že je konvenční složka tepla omezena na minimum. Je ale třeba je rozmístit rovnoměrně po místnosti.

Nástěnné infračervené panely není vhodné instalovat přímo proti okenním výplním. Infračervené sálání okenní výplně zbytečně zahřívá, což v důsledku zvyšuje ztrátu tepla prostupem okenní tabulí.

Výhody topných panelů

Nejvýznamnější je jistě úspora nákladů na vytápění i poměrně nízká pořizovací cena. Infračervené panely nevíří vzduch a tím ani prach, což přispívá k lepšímu klimatu v bytě, stejně jako likvidace vlhkosti a plísní. Přitom nedochází k vysušování vzduchu. Výhodou je také jednoduchá instalace a téměř bezúdržbový provoz. Nikde nic nekape, neteče ani nehlučí. Co je ale méně známé o infračerveném sálání, je skutečnost, že se uplatňuje v oblastech prevence, regenerace, léčby i terapie. Topné panely budou na váš organismus působit podobně jako oblíbené infrasauny. A jistě oceníte i bezdrátové ovládání, které je u většiny topných panelů samozřejmostí. V každé místnosti si můžete nastavit jinou teplotu.

Díky topení infračervenými panely se navíc dostanete do skupiny s dvacetihodinovým  nízkým tarifem za elektřinu, takže ušetříte na provozu všech elektrospotřebičů.

O autorovi

JanaPK

Zanechte komentář