Komerční články

Vybíráte krb? Víme, na co se zaměřit

Autor Jaroslav

Nejenom v minulosti, ale i nyní se jedná o poměrně oblíbenou součást nemovitostí. Zvláště ve chvíli, kdy řešíte otázku jak zajímavého designového doplňku, ale i otázku vytápění. Krby a kamna mohou vyhovovat v obou případech. Dnes je možné vybírat z řady různých typů. Společně se podíváme na to, co vše by vás mělo při výběru zajímat, i na to, co vše v tomto segmentu existuje.

Moderní rohový krb

Moderní rohový krb

Myslete na vzhled

Jelikož jsme nakousli designové možnosti, zůstaneme ještě u nich. Dnes už se provedení neliší jenom svou velikostí. Může se lišit také svým designem. Moderní krby využívají různé tvary, od těch oblých, až po pravoúhlé a ostré, stejně jako mohou být vyvedeny v celé řadě barev. Obojí oslovuje hlavně ty zájemce, kteří touží po bydlení v moderních interiérech, a tomu chtějí podřídit i tyto součásti.

Jaký je účel krbu?

Primárním účelem je určitě vytápění. A to jak plnohodnotné, kdy krby využijete během celé topné sezony, tak i v souvislosti s přitápěním. Ideální volba hlavně na jaře a na podzim. Stejně tak mohou být krby i zajímavým designovým doplňkem vašeho interiéru. Současné moderní realizace dokážou obě varianty kombinovat a nabídnout praktický designový doplněk do každého domu.

Moderní centrální krb

Moderní centrální krb

Kam krb umístíte?

I toto je důležitá otázka. Pokud jde o zmíněná kamna, je třeba říci, že ty jednoduše umístíte téměř kamkoliv a napojíte na komín. Není tak třeba realizovat jakékoliv dodatečné stavební úpravy. Kamna koupíte, postavíte na požadované místo a můžete rozdělat oheň. Krbové vložky je naopak nutné obložit, a tak se často stávají součástí různých zdí a výklenků. Jde-li o moderní krby, musíme připomenout, že dnes už není problémem ani jejich umístění volně do prostoru. Mohou se stát středobodem celé místnosti, kam pro svůj unikátní design budou také perfektně pasovat. Tím váš základní výběr dokonalého krbu končí.

Článek vznikl ve spolupráci s firmou Topsys Praha, spol. s r.o, která poskytla potřebné informace.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář