Tipy, rady, návody

Vaření v myčce na nádobí

Vaření v myčce na nádobí nepředstavuje vůbec žádnou novinku, přesto mnozí zůstanou stát v němém úžasu. Jestliže se zajímáte o netradiční, zdravé a ekologické vaření, pak vás určitě tento způsob zaujme. Skutečně nejde o žádný vtip, ale o poměrně moderní záležitost, které propadlo mnoho žen po celém světě.Vaření v myčce na nádobí

Recepty na internetu i v kuchařce

Pokud budete poctivě hledat na internetu, najdete i mnoho receptů. Tento nápad pochází už z osmdesátých let, kdy se stal doslova hitem. V roce 2011 dokonce vyšla i kniha italské autorky Lisy Casali, která s tímto nápadem přišla ještě v době, kdy byla studentka životního prostředí. A jako správný nadšenec si umanula, že bude vařit tak, aby plýtvala co nejméně vodou a vaření bylo ekologické. V zavařovacích sklenicích s uzavíratelným víčkem tak začala zkoušet své první pokrmy. Za tu dobu vychytala všelijaké mouchy a připravovat začala i složitější jídla včetně masa.

Vše jedním vrzem

Podle příznivkyň tohoto vaření ušetříte jak čas, tak peníze. Protože vaříte součastně s mytím špinavého nádobí. Někomu se z této představy může dělat „šoufl“, ale vaření je údajně bezpečné a nedostane se k jídlu ani chemie či nějaká špína z nádobí. Potraviny se vakuově uzavřou a zabalí do alobalu a to zabrání vniknutí nežádoucích látek. Ono to má i své logické opodstatnění. Myčka totiž funguje obdobně, jako parní trouba. S troškou alchymie je možné nalézt vhodný program pro konkrétní recept. Některým jídlům vyhovuje mytí na nižší stupeň, zatímco jiným s nejvyšší teplotou. Různí se samozřejmě i délka programu. To vše je však uvedeno v její kuchařce. Tak co, zkusíte dnes večeři připravit v myčce na nádobí? Nebo raději zůstanete věrní klasickému sporáku?

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář