Komerční články

Vybíráte botník? Poradíme vám, jak na to

Autor Jaroslav

Jsou to především ženy, které si rády kupují i desítky párů bot. Je proto logické, že pro ně musí mít i prostor. Ideálním kusem nábytku, který v daném ohledu nezklame, je botník. Když ho vybíráte, budou se vám hodit naše tipy. Ten první se pochopitelně týká jeho kapacity. Toho, kolik párů bot se do něho bez problémů vejde. Je jasné, že jiný bude mít muž žijící single, a jiný bude vyhledávat klasická rodina, která bude mít bot podstatně více.

sedací botník

Nezapomínejte zvolit i správný typ

Máte jasno o velikosti a jste si jisti, že se vám do něho všechny vaše boty vejdou? Pokud ano, nezapomeňte zvolit i správný typ botníku. Dnes můžeme tento sortiment rozdělit do tří hlavních skupin. O jaké se jedná? Jsou to tyto:

  • výklopné botníky,
  • policové botníky,
  • regály na boty.

Neopomíjejte praktičnost. I když primární účel botníku je jasný, nezapomínejte, že vám může posloužit i jinak. Hitem posledních let je takzvaný sedací botník. Jak už napovídá sám název, je určený k tomu, abyste měli kam uschovat své boty, a zároveň jste si na něho mohli při jejich oblékání jednoduše posadit, což vám jejich nazutí či zavázání podstatně ulehčí. Jeho konstrukce zajistí, že si budete moci být stoprocentně jisti jeho nosností – tedy tím, že vás bez problémů udrží.

Kam botník umístíte?

Nemusíme připomínat, že nejlepší volbou je předsíň, nebo vstupní chodba. Proto doporučujeme využít daný prostor opravdu na maximum. Pokud zde máte volnou plochu pro umístění botníku, zjistěte její rozměry. Na jejich základě vybírejte kus tohoto nábytku, který jim bude odpovídat. Díky bohatosti sortimentu dnes už není problém vybrat kousek, který bude přesně vyhovovat s ohledem na výšku, šířku, ale třeba také hloubku. Při výběru umístění doporučujeme hledět také na barevné provedení. Proč? Je dobré, aby ladil s celkovým nádechem vašeho interiéru, nebo alespoň chodby.

 

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář