Bydlení Tipy, rady, návody

Zelená v interiéru – kam se hodí a kde by jste se jí měli vzdát

Autor JanaPK

Kdo se o bytový design a moderní trendy v bydlení zajímá, tomu jistě neušlo, že zelená je barvou roku 2017. Pro letošní rok společnost Pantone vyhlásila odstín greenery, tedy svěží zelenou. Protože jde o barvu přicházejícího jara, která působí po zimě jako balzám na duši i pro naše oči, jistě si najde místo v našich interiérech.

Zelená není vždy studená

Rozšířený názor, že zelená patří ke studeným barvám, které uklidňují a hodí se tedy spíš do místností, kde relaxujeme, nemusí být vždycky pravda. Odstíny zelené se rozprostírají v barevném kruhu od chladné modrozelené (tyrkysové) k teplým zelenožlutým tónům. Právě odstín jarní mladé travičky je nejen dostatečně teplý, abychom ho mohli použít v interiéru ve všech obytných zónách, je také barvou růstu a optimismu, takže se velmi hodí do dětských pokojů.

Tmavá je in, ale jen na malé ploše

Velmi oblíbenou barvou se v poslední době stala tmavě zelená. Hodí se v neutrálně zbarveném interiéru jako kontrast na nějakém solitérním kousku nábytku, jako je pohovka, křeslo či zrenovovaná komoda. Velmi trendy jsou skleněné dekorace nebo vzor na textilu s přírodními prvky (listy, jehličí…), tmavě zelená může být použitá i na podlaze, ať už jako koberec nebo jiný materiál.

Do kuchyně ano, do jídelny ne

Zelená do kuchyně patří. Je jedno, jestli ji použijete na stěnu, obklady nebo na nábytek, vhodně zvolený odstín bude v kuchyni působit naprosto přirozeně. Stěna u jídelního stolu by ovšem zelenou být vymalovaná neměla, její odraz by na jídle nemusel působit dobře. Klidně ale použijte zelený ubrus či snídaňové prostírání.

Zeleň všude v bytě

Pokojové rostliny opravdu můžete mít ve všech místnostech, kde pro ně máte kousek místa. Návrat k přírodě, který se v posledních letech v našich domovem projevuje právě i pěstováním květin, vrátil zelenou do interiéru, a to hlavně na bytovém textilu. Představte si, jak spokojeně budete například usínat v povlečení se zelenými listy nebo v barvě čerstvě posečené louky.

O autorovi

JanaPK

Zanechte komentář