Bydlení Tipy, rady, návody

6 tipů jak vyladit koupelnu

Autor JanaPK

Máte pocit, že vaše koupelna potřebuje změnu? Možná není nutná kompletní rekonstrukce, chce to jen pár malých úprav, drobný styling, aby nově zazářila. Jak opatřit koupelně nový kabátek, aniž bychom ji museli bourat?

Nově vymalujte

Dalo by se říct, že nová malba zachrání úplně všechno, ať už chcete změnit obývák, ložnici nebo koupelnu. Současná moderní koupelna je bílá, případně laděná do šedé či světle béžové, neuděláte ale nic špatného, když si aspoň jednu zeď prozáříte nějakou veselou barvou (žlutá,oranžová), nebo jí dodáte svěžest zelenkavými či modrými tóny. Právě barvy podmořského světa se chystají zaútočit na naše koupelny, tak budete o krok napřed.

Přidejte jí přírodu

Bílá barva a jednoduché čisté linie sanitární keramiky evokují neosobní aseptický dojem nemocničních zařízení. Přidejte jí život v podobě přírodních materiálů. Je to především dřevěný nábytek nebo kamenné obložení, co dodá vaší koupelně na eleganci. Jednotlivé materiály ale nemíchejte, soustřeďte se na jeden, navíc v jedné barvě.

Rozsviťte ji

Nejlepší světlo, a to i v koupelně,je světlo přirozené. Proto je ideální stav, kdy můžete mít v koupelně okno. Pokud tu možnost nemáte, postarejte se o dostatečné osvětlení celé koupelny, nejvíc ale zrcadla. Velmi efektní jsou LED pásky natažené nad linií obkladů či kolem vany a zrcadle – dá se s nimi čarovat a poskytují dost světla na všechny činnosti.

Vhodný nábytek skryje nepořádek

Jistě si pamatujete koupelny přeplněné lahvičkami sprchových gelů, šampónů a flakónu s parfémy. Těm časům odzvonilo, moderní koupelna si potrpí na pořádek, kde není prostor pro lapače prachu. Všechny potřebné přípravky schováte za dvířka uzavřeného koupelnového nábytku.

Měkké předložky, huňaté župany

Moderní design působí často trochu chladně a odměřeně,v koupelně si s ním ale hravě poradíme. Před vanu a toaletu si pořídíme měkké předložky, na věšáky si pověsíme heboučké froté župany a na poličku připravíme ručníky, vše ve stejné barvě, nejlépe v některém z teplých tónů. Hodně trendy jsou barvy medové, čokoládové, ale můžete zvolit některou ze zářivějších barev, která interiér oživí.

Nezapomeňte na květiny

V tomto případě nemyslíme květinový vzor, ale skutečnou rostlinu, která dodá vaší koupelně na vzhledu. Květiny se do našich interiérů nejen vrátily, ale zabraly si úplně celý prostor – i koupelnu.

O autorovi

JanaPK

Zanechte komentář