Komerční články

Folie jako neocenitelný pomocník v zemědělství. Kdy a proč?

Autor Jaroslav

Oblast zemědělství má u nás poměrně velkou a dlouhou tradici. Ostatně ukázkou jsou toho i drobní majitelé zahrádek, kteří každoročně pěstují mnoho plodin. A aby se vše vydařilo, využívají k tomu folie. A ty využívají i zemědělci největší. Jaké jsou možnosti? První je pochopitelně klasický fóliovník. Nejedná se o nic jiného, než konstrukci, na které je pevná folie, díky čemuž má tento prvek hned několik výhod.

fóliovník

Proč jsou používány?

Zajímá vás hlavní důvod použití? Je to celkem jednoduché. Jde o to, že právě když jsou použité kvalitní fóliovníky, tak může být dosaženo mnohem lepších pěstebních podmínek. Zvláště u rostlin, které je potřebují. Mluvíme například o:

– ochraně před mrazem,
– vyšší teplotě,
– vyšší vlhkosti.

Jistotou je nejenom to, že se plodinám bude více dařit a výnos z nich může být větší. Opomíjet nesmíme ani fakt, že levné fóliovníky jsou zárukou, že nedojde ani k výraznému navýšení ceny, která by byla spojena s celkovými náklady na vypěstovaný produkt. Spolu s nimi lze využívat třeba i dešťové kryty, které jsou zajímavým doplňkem pro odvod vody.

fóliovník

Když je třeba skladování

Folie jako taková, spolu s kvalitní konstrukcí však může být v zemědělství využíván a také jiným způsobem. Jasným příkladem jsou skladové haly, kde není problém uskladnit třeba i techniku, která se používá na polích. Je to levnější, než klasická garáž. A ochranu mají v podstatě stejnou, jako v ní.

Když však zůstaneme u oblasti pěstovaných plodin, nebo jiných rostlin, může taková hala s kvalitní folií posloužit jako kvalitní seníky, pro uskladnění posekané trávy na zimu. Navíc nemusí být problém ani s dosažením optimálních podmínek skladování. Posloužit mohou třeba teplovzdušné kotle, ze kterých už podle názvu vyplývá, že se postarají o správnou teplotu skladování.

fóliovník

Velké realizace jedině od profesionála

Je jasné, že ta největší řešení mohou zabírat plochu stovek metrů čtverečných. Zde už je pochopitelné, že je nutné oslovit profesionální firmu. Jaká je u nás jedničkou? Společnost Konstrukce Schwarz s.r.o.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář