Komerční články

I při vaší práci nezapomínejte na dostatek světla

Autor angelo

Není to jenom vaše zručnost, kvalitní nářadí, nebo unikátní nápad. Co je spojeno s každou prací v dílně, to je dostatek osvětlení. Většinou však mají muži svou dílnu vytvořenu ve sklepních prostorách, nebo prostorách garáže. Běžné denní světlo tak může být problém. Je proto dobré zaměřit se na možnosti, jaké existují. Jednou z takových je průmyslové osvětlení. Nenechte se zmást názvem, jelikož do tohoto segmentu patří i možnosti, které využijete v menších domácích dílnách. Konkrétně jde třeba o:

  • Různé typy zářivek.
  • Světelné panely.
  • Závěsná průmyslová svítidla.

shutterstock_231774250

Přisviťte si tam, kde potřebujete

Centrální světlo tedy můžete mít vyřešeno. Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, je konstruována s ohledem na životnost, stejně jako nízkou spotřebu. Jsou však situace, kdy bude třeba osvětlit jenom konkrétní prostor, na vaší pracovní desce. Třeba při vrtání, broušení, nebo dalších činnostech lokálního charakteru. Zde přijde vhod lampička s klipem. Tedy na první pohled jednoduchý lampička, kterou však během vteřiny jednoduše uchytíte na požadované místo – třeba na hranu vašeho pracovního stolu, nebo třeba na polici, která je umístěna nad ním. Skvěle tak poslouží jako praktické doplněk centrálního osvětlení.

Osvětlete i venkovní prostory

Mnohdy se může stát, že vám převezou další potřebný materiál, nebo že musíte v rámci uvolnění místa část své dílny vystěhovat ven. Zvláště v zimním období už začíná být tma během odpoledních hodin a tak je dobré myslet i na osvětlení prostor okolo vašeho domu. Je-li dílna součástí vaší garáže, hodí se na příjezdovou cestu zemní svítidla. Ta jsou zapuštěna přímo v zemi, vodorovně se samotnou plochou. Vše je tak dokonale osvětleno s jistotou toho, že tento typ osvětlení bez problémů vydrží i větší zátěž. Tedy nejenom chůzi, ale i to, pokud přes něho přejedete právě svým automobilem. 

S osvětlením venkovních prostorů a s výběrem zemních svítidel Vám pomůže eshop Uni-svitidla.cz.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář