Komerční články

I s běžným papírem je spojena řada zajímavostí. Jakých?

Autor Jaroslav

Papír ve své dílně, nebo domácnosti používáte každý den. Většinou ho berete jako samozřejmost a tak je dobré zastavit se a zjistit, jaké zajímavosti jsou s ním spojeny. A začneme historií. Papír byl poprvé vyroben zhruba ve 3. tisíciletí př. n. l. v Číně, a to z konopí. Postupem času došlo k úpravě materiálů, kdy přes len a hedvábí došlo až k situaci, kdy se začaly objevovat první papírny, kde už se jako hlavní surovina začala využívat celulóza. I toto umožnilo stálé rozšiřování jeho možností.

Nejenom pro zaznamenávání informací

První papíry byly vyráběné skutečně z důvodu toho, aby na nich byly zaznamenávány informace. To se ve velké míře děje i nyní – i když tužka byla nahrazena tiskárnou. Dále však papír začal sloužit i jako hlavní prvek jiných výrobků. Příkladem jsou papírové krabice. Dnes samozřejmá součást životů, ale jenom málokdo ví, že poprvé byla vyrobena až v roce 1817. Konkrétně v Anglii. Rázem získávalo využití papíru mnoho nových významů. S tím souviselo i vytvoření první lepenkové krabice, která vznikla ve stejném období, ale v Německu.

Krabice a jejich možnosti v dnešní době

Historii máme zmapovanou a možnosti využití klasického listu papíru v podstatě také. Podívejme se proto právě na oblast, kterou jsou krabice. Ty dnes lze využít v mnoha segmentech. Máme-li být konkrétnější, je třeba zmínit tři hlavní. Jedná se o možnost využití jako:

  • obalový materiál ve výrobě,
  • úložný prostor v domácnosti,
  • přepravní obal při distribuci.

Že jdou požadavky na využití ještě dále, to dokládají třeba produkty, kam řadíme třívrstvé kartonové krabice, které mají zajistit vysokou odolnost, stejně jako neopomíjejme ani oblíbení výsekové krabice. Hitem v poslední době jsou i moderní provedení, kdy se krabice stává reprezentativním obalovým materiálem, spojeným s grafickým zpracováním i jednoduchým otevíráním.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář