Komerční články

Jak postupovat při rekonstrukci koupelny

Autor angelo

Mít krásnou novou koupelnu rozhodně nemusí být pouze snem. Současné možnosti realizace této místnosti jsou naprosto skvělé, a tak není od věci se do rekonstrukce pustit. V mnohých případech je možné rekonstrukci realizovat i za vcelku solidní peníze. Každopádně je ještě před započetím jakýchkoli stavebních prací nutné promyslet celou řadu aspektů. Podívejme se tedy podrobněji na to, co byste měli všechno znát, než se do zvelebování koupelnového prostoru pustíte.

Vyberte si koupelnové studio

Jednou z nejdůležitějších součástí realizace nové koupelny je volba koupelnového studia. To je schopno poskytnout veškerý servis, který se celkové realizace bude přímo dotýkat. Volbu studia je zapotřebí řešit především na základě referencí a také i podle momentálních akcí, které dokáže nabídnout. Některá cenová zvýhodnění mohou být opravdu znatelná.

3D model koupelny jako základ

Velmi důležité je samotné navržení koupelny. To můžete řešit klidně sami, jelikož na internetu je momentálně k dispozici celá řada modelů koupelen. Jestliže ale chcete mít opravdu originální koupelnu, kterou nebude mít nikdo jiný, pak si ji můžete s pomocí interiérového designéra nechat navrhnout. Současné 3D modely jsou vynikající především v tom, že dokážou ukázat model koupelny v realistickém 3D provedení. Přímo na monitoru tak uvidíte, jak bude vaše budoucí koupelna vypadat. Po celé realizaci se vaše představa a realita dokonale setkají. Nebudete tak kupovat žádného zajíce v pytli. Při navrhování si také zvolíte dlažbu, obklady a zařizovací předměty.

Možnosti výběru dlažby, obkladů a zařizovacích předmětů

Dlažba a obklady hrají velmi důležitou roli. Ostatně příchozího zaujmou již na první pohled. Až potom padne zrak na zařizovací předměty. Možnosti výběru dlažby i obkladů jsou opravdu pestré. K dispozici jsou jak velkoformátové, tak i menší dlaždice. Zajímavou volbou je i miniaturní mozaika. Ta se dá právě skvěle kontrastně kombinovat s velkoformátovými obklady. Vznikne tak velmi vkusný kontrast. Určitě také není od věci myslet i na texturu dlaždic. Ty mohou být hladké anebo zdrsněné, a to různými způsoby.

Zařizovací předměty v koupelně musí být. Myslet byste měli zejména na vanu, sprchový kout a na umývadlo, jehož součástí je často i menší skříňka. Z dalších zařizovacích předmětů je třeba myslet i na zrcadlo a některé další doplňky zejména ke sprchovému koutu.

Kde se inspirovat a vybírat vybavení

Jestliže se chcete inspirovat na internetu, pak rozhodně stojí za to prohlédnout si nabídku společnosti Sapho. Ta nabízí kompletní koupelnový sortiment. Vybírat tak můžete dlažbu, veškeré zařizovací předměty a také například efektivní osvětlení interiéru koupelny.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář