Komerční články

Jak správně a efektivně větrat? Pomůže rekuperace

Autor angelo

Mít v interiérech čerstvý vzduch je naprostým základem. Ne vždy je správnou volbou klasické větrání. V rámci něho totiž vznikají dvě negativa. Kromě toho, že se vám může dostat do interiéru znečištěný vzduch, vám také bude unikat teplo. Je proto správné větrat efektivně. Jak na to? Pomůže vám rekuperační jednotka do bytu. Tímto oborem se již 40 let zabývá společnost Turbovex, která dokáže nabídnout propracované lokální jednotky, které se hodí:

  • Pro byty,
  • Pro kancelářské prostory,
  • Pro zdravotnická zařízení.

screen-turbovex-cz

Výhody jsou zřejmé

Podívejme se společně také na hlavní výhody, které jsou spojeny právě s lokální rekuperační jednotkou. V první řadě odpadá nutnost jakýchkoliv složitých potrubních rozvodů. Samotné decentralizované systémy společnosti Turbovex lze snadno navrhnout přesně podle vašich potřeb. A to s jistotou budoucí modifikace. Třeba s ohledem na vyšší kapacitu. Dále je klíčovou výhodou vysoká úspora místa, ale i celkově elegantní a nenápadný design.

Velkým plusem, který oceníte u soukromých i komerčních prostor je také fakt, že se při samotné instalaci rekuperace do jedné místnosti obejdete i bez jakýchkoliv náročných stavebních úprav. I to je velké plus tohoto řešení.

Jak rekuperační jednotka funguje a proč ji používat?

Hlavní výhody spojené s instalací a použitím, již známe. Nyní se podívejme i na to, jak vše funguje. V principu je vše řešeno jednoduchým systémem, pomocí kterého může být nasáván vlhký, někdy i znečištěný vzduch z venkovních prostor. Ten je vyčištěn, díky čemuž do samotné místnosti proudí pouze vzduch čistý a čerstvý. I v tom je rekuperace do bytu výjimečná. Zapomínat nesmíme na další pozitiva, která souvisí s možností snadné regulace. Nechybí ale ani jistota vysoké úspory energie. Díky tomuto řešení lze uspořit až pětinu nákladů, oproti složité a náročné centrální rekuperaci, která je spojena i s vysokými tlakovými ztrátami. Díky absenci dlouhého potrubí v tomto případě žádná podobná rizika nehrozí.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář