Komerční články

Jak vybrat klimatizaci? Poradíme vám!

Autor Jaroslav

Pomalu ale jistě se blíží období, kdy budou teploty stoupat ke třicítce. Pro milovníky vodních radovánek a opalování skvělá zpráva. Pro ty, kteří budou trávit čas ve svém bytě, je toto sdělení spíše noční můrou. Pokud však budete chtít zvládnout nejenom toto léto bez problémů, je dobrou volbou klimatizace. Jak ji vybrat? Na to se společně podíváme. Roli určitě hraje také značka, a tak je dobré vsadit na osvědčené možnosti. Jedním z hitů posledních let jsou třeba klimatizace Remko.

klimatizace

Roli rozhodně hrají parametry

Jít a koupit bezhlavě první klimatizaci, kterou uvidíte, není dobrá volba. Při výběru by měly rozhodovat parametry, které budou s danou jednotkou spojené. Na co hledět primárně? Je to určitě:

  • topný a chladicí výkon klimatizace,
  • hlučnost klimatizace,
  • typ klimatizace.

Nutno říci, že v souvislosti s parametry hraje roli několik věcí. A to jak velikost vašeho bytu, tak třeba i to, zda má klimatizace do bytu jenom chladit, nebo ji využijete i v zimním období, a to na vytápění. Hlučnost zase ovlivňuje celkovou pohodlnost použití a typ jako takový souvisí s případným umístěním a montáží. A na to se podíváme právě nyní.

Mobilní klimatizace nadchne jednoduchostí

První možností je tento typ, který stačí umístit na požadované místo, zapnout do zásuvky a jednotka může chladit. Mobilní klimatizace nepotřebuje žádnou venkovní jednotku a lze s ní snadno manipulovat po celém bytě a přesouvat ji do různých místností. Drobnou nevýhodou může být vyšší hlučnost a nutnost vyvedení roury odpadního tepla z okna.

Mobilní klimatizace

Split klimatizace je klasikou

Druhá možnost je charakteristická tím, že se skládá ze dvou jednotek. Jedné venkovní, která je umístěna na fasádě, balkoně, nebo třeba střeše, a dále té vnitřní. Ta je umístěna většinou na zdi interiéru. Split klimatizace je charakteristická tím, že jedna venkovní jednotka je spojena s jednou vnitřní. Existují však i varianty multi-split, kdy na jednu venkovní jednotku může být napojeno několik vnitřních.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář