Komerční články

Jak vybrat správné tepelné čerpadlo?

Autor angelo

Pokud hledáme moderní formy vytápění, nebo ohřevu vody, je více než jasné, že tepelná čerpadla jsou možností, která zaručeně nezklame. A to mimo jiné pro své výhody nemalých úspor. Podívejte se s námi, jak vybrat to pravé.

screen-tepelna-cerpadla-pzp-cz

Jaký typ si zvolíme?

Tepelné čerpadlo je unikátní v tom, že dokáže brát bezplatnou okolní energii, kterou za pomocí trochy elektřiny umí proměnit na teplo. Jednou z nejoblíbenějších možností je velmi poptávané tepelné čerpadlo vzduch voda. Unikátní technologie bere energii z okolního vzduchu, pomocí které následně vyrobí teplo jak pro vytápění, tak i naši vodu. Podíváme-li se i na další typy, jsou dnes na trhu oblíbená řešení, která berou teplo také:

  • Ze země.
  • Z vody.

Kde a proč budete tepelné čerpadlo využívat?

Co dokáže, to již víme. V souvislosti s tím si uděláme jasno o jeho využitelnosti. V rámci vytápění je dobré znát velikost objektu, který bude třeba během zimy ohřát. U ohřevu vody naopak hraje roli její celková spotřeba v domácnosti. Dnes lze tepelné čerpadlo pro rodinný dům pořídit v několika výkonnostních variantách. Ty mohou plně vyhovovat jak menší mladé rodině, tak i multigeneračním objektům. Pokud si v tomto směru nejste jisti, je dobré poradit se přímo s prodejcem, nebo s výrobcem, který své výrobky dokonale zná.

Vsadit na kvalitu se vyplatí

Při výběru byste neměli podceňovat ani kvalitu tepelného čerpadla. Ta je spojena jak s jeho efektivitou, tak i s dlouhou životností. Jedničkou na našem trhu je společnost PZP HEATING a.s., která má více než dvacetiletou tradici a dodává jak na trhy tuzemské, tak i zahraniční. Podívejte se na obsáhlý ceník tepelných čerpadel a zjistíte, co vše můžete poptat.  Mimo klasických tepelných čerpadel najdete v portfoliu firmy také větrací a odvlhčovací jednotky, nebo zjistíte, že se firma specializuje na zakázkovou výrobu chladící techniky.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář