Komerční články

Jak vybrat správnou klimatizaci?

Mobilní klimatizace
Autor angelo

Vysoké teploty mohou být zvláště v našich domech nebo bytech až nesnesitelné. Pokud nad nimi chce vyzrát, je ideální volbou koupě klimatizace. Tedy řešení, které dokáže velmi dobře ochladit vzduch v místnosti na požadovanou teplotu. A jak tu pravou vybrat? S tím vám poradíme.

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace

Mobilní, nebo nástěnnou?

Na trhu dnes najdeme dva hlavní typy. Prvním typem je varianta nástěnná. Jedná se o zařízení, které se umístí na stěnu a je propojeno s venkovní jednotkou, která může být umístěna na balkoně, nebo třeba fasádě domu. Předností tohoto řešení je dostatečný výkon, nebo možnost k venkovní jednotce připojit několik vnitřních.

Druhou volbou je varianta, která není pevně umístěna, díky čemuž ji lze snadno přesouvat mezi jednotlivými místnostmi. Označuje se jako mobilní klimatizace a kromě této variability potěší i absencí venkovní jednotky, stejně jako nižší pořizovacou cena, což je jeden z hlavních důvodů obliby.

Myslete na praktické funkce

Klimatizace by měla být hlavně praktickým doplňkem našeho interiéru. Pokud se podíváme na několik funkcí, které jsou dnes považovány za standard, je to možnost:

  • Udržení nastavené teploty.
  • Možnost chlazení i vytápění.
  • Obsluha pomocí dálkového ovládání.

Moderní varianty však nabídnou obsluhu odkudkoliv, prostřednictvím Wi-Fi, stejně jako je zde třeba i možnost automatického vypnutí nebo zapnutí, či funkce spojené s vysoušením, nebo filtrací vzduchu.

Roli hraje také výkon

Pokud chceme vytvořit správné, tedy příjemné klima, je třeba volit takové řešení, které nabídne dostatečný výkon. U klimatizace do bytu je možné vzhledem k menším dispozicím volit řešení s výkonem okolo 2,6 kW. Čím větší byt, tím je třeba volit výkon větší. Nejvýkonnější varianty jsou přirozeně vybírány u velkých rodinných domů, kde je třeba uchladit výrazně větší objem vzduchu. Konkrétní určení bývá vždy uvedeno v daném produktovém listu vybíraného typu.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář