Komerční články

Jaké jsou trendy v oblasti interiérového nábytku?

Autor angelo

Pokud zařizujeme náš byt nebo dům, často se držíme nejenom našeho vkusu, ale také současných trendů. Ačkoliv v minulosti byl kladen důraz hlavně na různé kombinace moderních a nadčasových materiálů, dnes se opět vracíme k tradicím. A to v podobě dřeva, se kterým je stylový nábytek přímo svázán. Pokud se podíváme na jeho hlavní pozitiva, potom to jsou:

  • Vysoká kvalita
  • Dlouhá životnost
  • Dokonalý vzhled
  • Jednoduchá údržba

screen-donate-cz

Co v nábytkářské oblasti jasně vede? Masiv

Pod dřevem si mnozí mohou představit řadu věcí, a to včetně různých překližek, které jsou vyráběny z dřevěného odpadu. My však máme na mysli dřevo surové, konkrétně potom masiv. Takový nábytek je samozřejmě vyroben třeba z nejtvrdšího dřeva v podobě buku nebo dubu, ale třeba i zde dřeva smrkového.

Důraz na ruční výrobu

Snaha odlišit náš interiér od těch ostatních zde byla odjakživa. Zatímco v minulosti bylo možností opravdu poskrovnu, nyní už můžeme naplno realizovat své plány. V rámci trendů se tak zaměřujeme hlavně na ruční výrobu nábytku. Hledáme-li skutečné originály, dáváme sbohem nábytkářským supermarketům a hledáme spíše nábytek, za kterým stojí příběh konkrétního řemeslníka, který ho vyrobí. S tím vším se váže i možnost získat opravdu neobyčejné kusy, a to jak sériově vyrobené, tak vyrobené na zakázku.

Lákají také exotické dřeviny

V rámci současných moderních trendů mnoho lidí také sází hlavně na využití exotických dřevin. Ty najdou uplatnění nejenom v našich interiérech, ale hodí se třeba i na zahradu. Zde je naplno využito vlastností, jako je hustá struktura a vysoký obsah oleje, což výrazně zabraňuje případným hnilobným procesům. Pokud je v tomto směru volba, která tyto vlastnosti nabídne, je to určitě teakový nábytek. Samozřejmě jeho využití může být spojeno i s interiéry a nejlépe se hodí na realizaci jídelen, stejně jako obývacích pokojů.

Donate – stylový nábytek

O autorovi

angelo

Zanechte komentář