Komerční články

Jaký materiál se nejlépe hodí pro stavbu terasy?

Autor angelo

Postavili jste si rodinný dům a přemýšlíte, čím ho ještě vylepšit k dokonalosti? Na rozmýšlení není třeba mnoho času. Vybudujte terasu. Zkuste si představit, jak na ní budete trávit večery se sklenkou vína v ruce, nebo ráno vstávat a dívat se do slunce. Určitě vás tyhle romantické představy už neopustí a dostanete chuť se co nejdříve vrhnout do práce.

screen-woodparket-cz

Materiál nepotřebuje údržbu

Pravděpodobně si hned v úvodu položíte otázku, z jakého materiálu by měla terasa být. Dřevo je sice krásné a příjemné na dotek, ale poměrně náročné na údržbu. Z tohoto pohledu je WPC materiál mnohem vhodnější. Jedná se o kompozit dřeva a polymerů, který spojuje kladné vlastnosti obou materiálů.

Proč je lepší WPC terasa než dřevěná?

  • Dokáže velice věrně napodobit charakter a strukturu dřeva, ale nemá jeho negativní vlastnosti jako například rozměrovou nestálost, nebo nároky na údržbu.
  • WPC prkna mají i výborné technické vlastnosti. Například se neštěpí, takže se nemusíte bát, že si z nich zadřete třísku. Mají také protiskluzovou vrstvu, hodí se proto třeba i k bazénu.
  • Nepotřebujete prkna každým rokem lakovat, vydrží barevně stálé po mnoho let.

Pro úklid vaší dřevoplastové terasy vám úplně postačí zahradní hadice a dostatek vody. Jednoduše skropíte celou plochu a máte uklizeno. Dalším plusem je jejich dlouhá životnost, protože se nemusíte bát plísní a dřevokazných hub.

Výhodou je rozměrová stálost

Uvědomte si také, že vaše terasy budou během celého roku vystaveny nepříznivým klimatickým vlivům. Dřevo má tendenci se vlivem vlhkosti zvětšovat nebo zmenšovat, zatímco WPC terasy zůstávají rozměrově stálé.

Investice není vysoká

Možná máte pocit, že půjde o velmi náročnou investici. Naštěstí vás ale katalog a ceník WPC teras určitě přesvědčí o tom, že to není pravda.  Tyto praktické materiály se dají koupit za velmi příznivé ceny.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář