Komerční články

Polepte si byt originálními samolepkami

Autor angelo

Hledáte originální dekorace pro svůj byt? Už vás nebaví holé bílé nebo jednobarevné stěny?  Připadají vám i tapety moc jednotvárné? Máme pro vás nápad, jak oživit interiér a dodat mu nový svěží vzhled.

Pořiďte si nálepky na zeď. K dispozici je spousta různých motivů. Romantici mohou sáhnout po stylizované květině nebo rostlině, milovníci moderny po abstraktních čtvercích. Každý si v nabídce najde motiv, který uspokojí jeho nároky.

screen-dekolepky-cz

Zkuste kontrast

Podle čeho samolepící dekorace na zeď vybírat? Vsaďte na kontrast s barvou stěny interiéru vašeho pokoje nebo kuchyně. Volit můžete hned ze čtyřiceti odstínů fólie vhodné pro polep interiérových stěn.

Slaďte všechny detaily

Všechno by mělo také dobře ladit k sobě včetně interiérových doplňků. Pokud jsou stěny pokoje třeba světlounce lososové, hodí se samolepky na zeď v téže barvě, ale syté. Nátěr s dekorací se tak bude skvěle doplňovat. Efektní je třeba i sladit barvu samolepek na zdi pokoje s barvou polštářků na pohovce, nebo třeba stínidlem lampy. Budí to dojem interiéru propracovaného do nejmenších detailů.

Výkyvy teplot zkracují životnost

Důraz se klade také na životnost samolepek na zdi. Závisí hodně na tom, jaký je podklad a zda v místnosti dochází k nějakým výraznějším výkyvům teplot. Pro lepení i samotnou výdrž samolepek je ideální pokojová teplota, která by neměla být nižší než cca 15 °C. Také stěny by měly být teplé.

Kuchyňské výpary škodí

Speciální péči vyžadují také samolepky na stěnu do kuchyně, protože tam kromě změn teplot na dekorace působí navíc ještě kuchyňské výpary.

Pravidla správné aplikace

Jaké zásady je dobré dodržet pro aplikaci samolepek?

  • Lepit na čistou, neponičenou zeď.
  • Aplikovat v místnostech, kde je teplota zdi celoročně stálá.
  • Nanášet na zdi s méně strukturovaným povrchem.
  • Využít jako podklad nátěr s celistvým povrchem bez prasklin.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář