Komerční články

Laminátové versus dřevěné podlahy: Co je lepší?

Autor angelo

Prohlížíte si prázdný prostor nového nebo zrekonstruovaného bytu nebo domu a přemítáte, čím začít? Samozřejmě podlahou, ta je základem všeho. Ještě než se rozhodnete, jakou podlahu zvolit, je důležité si všechno promyslet. Zvažte, jaké nároky na podlahu máte, jaké parametry by měla splňovat.

screen-parketywolfel-cz

Laminát nabízí odolnost vůči namáhání i vodě

Pokud vše budete posuzovat hlavně z praktického hlediska, nejspíše se vám do hledáčku dostanou hlavně laminátové podlahy. Ty jsou v současnosti velice často používaným materiálem na podlahové krytiny. Jaké vlastnosti mohou uživatelům nabídnout v porovnání s dřevěnou podlahovou krytinou?

  • Jsou velice odolné proti namáhání.
  • Hodí se i pro podlahové vytápění.
  • Dokážou velmi dobře snášet výkyvy teplot, ani vlivem teplotních změn mezi lamelami podlahy nevznikají spáry.
  • Udržují si barevnou stálost.
  • Jsou odolné proti vodě.

Můžete imitovat dřevo i kámen

Příjemná je i skutečnost, že plovoucí podlahy nabízí i různé barevné škály povrchů včetně například imitace dřeva, dlažby nebo kamene. Také se hodí do interiérů, které obývají alergici.

Pozor na vzdušnou vlhkost

Další variantou, co položit na podlahu nového bytu či domu jsou dřevěné podlahy. Značka Parkety Wölfel nabízí dřevo, které přežije generace. Na druhou stranu je třeba brát v úvahu, že se nehodí do prostor, kde není stabilní vlhkost, protože by mohlo chytit plísně a dřevokazné houby.

Vydrží i několik generací

Plusem masivní podlahy je ale skutečnost, že při správné péči může přežít i vás. Vybíráte nejenom podlahu na celý život, ale i pro své děti a vnoučata. Také ji můžete v případě potíží klidně i několikrát renovovat, problémem nejsou ani lokální opravy.  Kromě těchto zmiňovaných materiálů jako dřeva a laminátu můžete uvažovat třeba i o marmoleu, nebo PVC či bambusových podlahách.

Zdroj obrázku: Parketywolfel.cz

O autorovi

angelo

Zanechte komentář