Komerční články

Komu se vyplatí celoroční cestovní pojištění?

Cestovní pojištění na celý rok nabízí čím dál více pojišťoven. Aby také ne, jelikož cestování je čím dál oblíbenější zábavou. Lidé si užívají, že mají přístup téměř kamkoliv po světě, a snaží se poznávat nová místa. Patříte také k těm, které to neustále táhne do neznáma? Pak by se vám možná vyplatilo celoroční cestovní pojištění.

Jak již vyplývá z názvu, jedná se o pojištění, které platí po celý rok. Nemusíte si proto na každou cestu do zahraničí zařizovat zvláštní pojištění. Sice se dnes jedná o záležitost několika minut, jelikož jde bez problémů vyřídit online, ale jde zejména o to, že na nic takového nemusíte celý rok pamatovat.

Proč si vůbec zařizovat celoroční pojištění?

Velkou výhodou je výše zmíněná volnost. Nemusíte neustále přemýšlet, zda máte zřízené cestovní pojištění, ani se zamýšlet, jestli tentokrát budete potřebovat pojistit i na extrémní sporty. V cestovním pojištění na celý rok jsou zahrnuty také aktivní sporty, nárok máte samozřejmě rovněž na asistenční služby a online nahlašování pojistných událostí v zahraničí.

Není příliš drahé?

Nikoliv. Celoroční cestovní pojištění se vyplatí všem, kteří v zahraničí stráví více než 20 dnů během celého roku. Nezáleží na tom, v jaké destinaci ani v jakém měsíci. Prostě pokud za rok cestujete 20 dní a více, s celoročním pojištěním ušetříte.

Cena se samozřejmě liší podle toho, jaký balíček si vyberete. Ten nejdražší zahrnující i pojištění zrušení objednaných služeb, zavazadel, úrazů či odpovědnosti se vám vyplatí až v případě, že cestujete častěji či potřebujete komplexní ochranu.

Celoroční pojištění lze sjednat online, pojistná smlouva vám přijde e-mailem a kartičku pojištěnce si buď vytisknete, nebo vezmete s sebou elektronicky. Nejjistější je mít dokument v mobilu, abyste na něj při každé cestě nemuseli myslet. A abyste si už nikdy nemuseli dělat starosti se zřizováním cestovního pojištění, nabízí některé pojišťovny možnost okamžitého prodloužení na další rok se slevou ve výši 5 %.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář