Komerční články

Řezání laserem ušetří spoustu práce

Laser má využití v mnohých oblastech. Pomůže vám například odstranit nevhodné jizvy, lékař vám pomocí něj dokáže napravit zrak a v průmyslu se používá třeba na řezání plechů či trubek. Laserové řezání je mnohem rychlejší, přesnější a pohodlnější, uspoří náklady. Není tedy divu, že tuto metodu rádi používají jak zákazníci, tak firmy při zpracování zadaných zakázek.

Dělit materiál lze různými způsoby. Mezi nejmodernější varianty patří zejména řezání vodním paprskem a řezání laserem. Na laserových strojích se řežou plechy, trubky i jiné profily, záleží na materiálu či formátu plechu. Vždy je potřeba informovat se, jaké konkrétní stroje daná firma používá, od toho se odvíjí maximální řezná tloušťka a další parametry.

Jak vlastně laserové řezání funguje?

Ve zdroji (rezonátoru) se vytvoří laserový paprsek, který je zrcadly či vláknem veden do řezací hlavy. Tady se zaostří do velmi tenkého paprsku, zamíří se na plech a roztaví jej. Postup se mírně liší podle toho, jaký typ laserových zdrojů je použit.

V CO₂ laseru se paprsek vytvoří pomocí směsi plynů, ve vláknových laserech, jak už název napovídá, vznikne v aktivním vláknu. Druhý jmenovaný typ je výrazně menší a má také nižší spotřebu. Není ovšem vhodný pro silnější plechové tabule, proto se u firem, které nabízí 3D laserové řezání, zpravidla setkáte s oběma stroji.

Chcete také řezat laserem?

Čím dál více firem pohybujících se kolem zpracování plechů, trubek a dalších materiálů si pořizuje vlastní stroje na řezání laserem. Poradenství, školení, prodej a servis a servis v této oblasti poskytuje například firma Bystronic Czech Republic s.r.o., která je českou pobočkou švýcarské společnosti. Sídlí v Brně a zaštiťuje celou oblast Česka a Slovenska. Kromě laserového řezání se soustředí ještě na ohraňovací lisy, automatizační řešení, řezání vodním paprskem a další průmyslově využitelné stroje a principy.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář