Komerční články

Máte psa? Pořiďte mu správnou boudu

Autor Jaroslav

Pokud bydlíte v rodinném domě, je více než jasné, že váš pes by měl být více venku, než doma. To logicky znamená, že byste mu zde měli vytvořit adekvátní zázemí. Základem by měl být dostatečný prostor, který bude určený výhradně  pro něho. Jako první možnost se nabízí dostatečně velký kotec. Druhou možností je delší řetěz, na kterém bude váš pes uvázaný. Obě cesty jsou samozřejmě spojeny i s tím, že zabezpečíte, aby se váš pes nikam nezatoulal nebo nezaběhl.

Psí bouda

Psí bouda

Bez psí boudy to nepůjde

Druhá věc, na kterou se musíte zaměřit, je rozhodně pořízení psí boudy. Tu sice můžete vyrobit, ale ne vždy je to cesta snadná a levná. Dnes už je mnohem lepší volbou cesta, v rámci které je psí bouda jednoduše koupena. Díky tomu si můžete hravě vybrat z celé řady modelů, které se mohou lišit různými vlastnostmi. A to třeba:

  • použitým materiálem,
  • barvou,
  • velikostí.

Psí bouda by měla svou velikostí vyhovovat plemenu vašeho psa s ohledem nejenom na jeho aktuální velikost, ale i s ohledem na jeho budoucí velikost. Samozřejmostí by mělo být i to, že by mu měla poskytnout čisté a také dokonale suché zázemí. Určitě doporučujeme hledět i na kvalitní zateplení, které se hodí v období chladnějšího počasí.

Psí bouda s terasou

Psí bouda s terasou

Myslete na kvalitu

I ta je při výběru rozhodující. Nejenom, že by měl být základem kvalitní materiál, ideálně v podobě dřeva. Zapomínat nesmíme také na jeho správnou tloušťku, stejně jako na případné ošetření. Kvalitní a zdravotně nezávadné nátěry jsou možností, jak zlepšit odolnost proti vlhkosti a plísním, stejně jako prodloužit životnost boudy.

Kvalitu by měla nabídnout i samotná střecha, pod kterou by rozhodně nemělo zatékat. Naším tipem jsou určitě takové psí boudy, které nabídnou její odnímatelné řešení. To oceníte ve chvíli, kdy budete chtít danou boudu co možná nejjednodušeji vyčistit. Takto vám to půjde snadno a hravě.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář