Komerční články

Máte zahradu? Známe cestu k dokonalým plodinám!

Autor angelo

Ať už u rodinného domu, nebo v zahrádkářské kolonii, je zahrada praktická věc. Můžeme zde nejenom odpočívat nebo grilovat, ale můžeme si zde také vypěstovat chutné plodiny. Pokud je to i váš cíl, přinášíme vám několik rad, jak na to. Prvním důležitým krokem je snaha o vytvoření dobrého prostředí pro vaše rostliny. Největší roli hraje dostatek vláhy, stejně jako kvalitní půda. Široká nabídka hnojiv je dnes jistotou, že tak každý záhon bude mít dostatek živin, které i vaše rostlina potřebuje. Pouze nezapomeňte na správné dávkování – nadměrné množství totiž může být kontraproduktivní. Mezi nejoblíbenější typy hnojiv patří taková, která jsou určena na:

  • Jahody
  • Ovocní dřeviny
  • Drobné ovoce
  • Zeleninu

shutterstock_261482720

Škůdců se musíte neustále zbavovat

I když se rostlině skvěle daří, rozhodně to neznamená, že byste mohli mít vyhráno. Jsou totiž i další problémy, které mohou řadu zahrádkářů potkat. Podíváme-li se na ně konkrétně, jsou to škůdci. Ty můžete sbírat a likvidovat ručně, nebo lze použít také přípravky moderního zahrádkáře. Oblíbené postřiky proti škůdcům jsou cestou, jak ty současné poměrně rychle a samozřejmě také účinně zlikvidovat. Navíc s velkou jistotou toho, že se samotné plodině nic nestane, stejně jako že daný postřik nebude mít vliv na kvalitu jejich plodů.

Nechte si poradit od profesionálů

Pokud se zahradničením teprve začínáte, určitě nevyužívejte metodu pokus/omyl. Proč? Jelikož může trvat i roky, než se vše podstatné naučíte. Každá rostlina a každá plodina je totiž v principu jiná. Proto je dobré využít znalostí profesionálů a řídit se jejich odbornými radami. A jak na to? Je to více než jednoduché. Aby byla zahrada pro užitek, pořiďte si několik chytrých knížek, které vás provedou jednotlivými postupy právě v oblasti pěstování. A to od první chvíle – tedy období nejlepšího pro výsev, až do chvíle poslední- tedy do období sklizně.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář