Komerční články

Nábytek z masivu

Autor angelo

Nábytek je něco, co provází lidstvo již tisíce let. Při návštěvě hradů a zámků můžete sledovat jak se vyvíjel vkus a design nábytku. Jedno ale ten nábytek má společné, je vyrobený z masivu. Nábytek z masivu je nejen kvalitní, ale hlavně dlouho vydrží. To platilo před stovkami let a platí to i nyní. Moderní materiály jsou možná levnější a snadněji se s nimi pracuje, ale pokud chcete opravdovou kvalitu co vydrží pořiďte si nábytek z masivu.

 

Výhody nábytku z masivu

Jde o kvalitní materiál, který v kombinaci s kvalitním zpracováním vydrží dobře sloužit desítky, někdy i stovky let. Je odolný proti poničení a díky kvalitní povrchové úpravě se snadno čistí a udržuje. Oproti nábytku z jiných materiálů vydrží i několikeré rozmontování a opětovné sestavení. To se o levném nábytku z dřevotřísky říci nedá. Je jedno že si tento nábytek koupíte v obchodě zvučných jmen, většinou se jedná o nábytek, který není radno stěhovat.

Ložnice

Základem ložnice je jistě postel a ukládací prostory, tedy skříně. Důležitost kvalitního zpracování postelí není třeba zdůrazňovat. Postel je místo, kde strávíme až třetinu života, proto by jsme si měli vybrat kvalitní postel z kvalitního materiálu. Postel z masivu vám bude dobře sloužit po mnoho desítek let. V případě stěhování se dá jednoduše rozmontovat a také znovu smontovat. Vše je rychlé a snadné. Skříně do ložnice často bývají s velkým zrcadlem. Není problém vybrat si vhodné skříně, které budou ladit se zbytkem pokoje.

Obývací pokoj

Obývací pokoj se většinou skládá s obývací stěny, gauče a křesel. Když se řekne nábytek z masivu, tak si spousta lidí představí rustikální nábytek, ale to je jen část produkce. Z masivu můžete mít i kvalitní obývací stěny se vším, co moderní domácnost požaduje. Jedná se především o prostor pro televizi, vitríny a regály. To vše do obývací stěny patří. Moderní nábytek je známí svou variabilitou a výsledek záleží na vkusu a požadavcích zákazníka.

Dětský pokoj

Dětský pokoj musí být přizpůsobený svým obyvatelům, tedy dětem. Nábytek by měl být odolný a neměl by být nebezpečný pro děti. To znamená, že by neměl mít ostré hrany a měl by být stabilní, aby se zabránilo převrácení na dítě. Nábytek z masivu přesně tohle splňuje. Je velice odolný vůči poškození a poničení. Díky kvalitním povrchovým úpravám je také omyvatelný a snadno se čistí. V případě nutnosti je možné nábytek pevně přidělat ke stěně pokoje, aby se předešlo pádu a převržení nábytku.

Jídelna

Jídelna a kuchyně jsou nejpoužívanější a nejvíce namáhané kusy nábytku v domácnosti. Skříňky a komody se otevírají a zavírají každý den několikrát a měli by proto být kvalitně udělané. Nejen že se nábytek v kuchyni často používá, také je vystavený ve větší míře znečistění a okolním vlivům, jako je pára, teplota atd. Z toho důvodu je třeba dbát i na povrchovou úpravu nábytku, aby dobře sloužil a snadno se udržoval. Moderní povrchové úpravy nábytku tohle dokonale zaručí. Kuchyně z masivu je proto dobrá volba, ale měli bychom také vybírat kvalitní kování. Díky frekvenci používání nábytku se kvalitní kování jistě vyplatí.

Kancelář

Kancelář je místo, které by mělo být reprezentativní a proto by nábytek měl být z kvalitního materiálu. Masiv vše tohle splňuje. Kancelářský nábytek z masivu je nejen krásný a funkční, ale také dlouho vydrží. Nejdůležitějším kusem nábytku do kanceláře je kancelářský stůl. Kancelářský stůl by měl mít úložné prostory, prostor na počítač a prostor na monitor.

Pokud uvažujete o koupi kvalitního nábytku, tak nákupem nábytku z masivu rozhodně neprohloupíte. Nábytek vám k plné spokojenosti bude sloužit desítky let. V případě potřeby není problém vyrobit nábytek na míru, nebo upravit stávající rozměry do vyhovující velikosti. Také barevnost nábytku lze měnit a upravovat.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář