Komerční články

Potřebujete novou autobaterii? Poradíme, jak vybrat tu správnou


Téměř u každého automobilu se stane, že jednou za čas začnete pozorovat zhoršené startování. Na vině většinou nebývá nic závažného a pouze jde o běžné opotřebení akumulátoru. V takovém případě je nezbytné vybrat a koupit novou autobaterii. Jenže to není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Přečtěte si, na co si dát pozor při výběru toho správného typu.

Každý automobil má jiné potřeby

Malé automobily s minimem elektroniky logicky nepotřebují tolik energie v porovnání s velkým těžkým SUV plným nejrůznějších elektronických vychytávek. Jedním z rozdílných parametrů u autobaterie je v tomto případě kapacita. Jde o hodnotu energie, kterou je akumulátor schopen uchovat a mít v záloze pro případ potřeby. Kapacita se postupným opotřebováním snižuje a právě její nedostatečnost bývá důvodem pro pořízení nové autobaterie do auta. Dalším důležitým číslem je startovací proud. Opět se hodnoty liší a větší silnější auta ho potřebují více. Naopak pořídit si příliš silnou a předimenzovanou baterii může postupně vést k opotřebování a poškození startéru zbytečně vysokým proudem.

Nezapomeňte i na správné rozměry

Kromě kapacity a startovacího proudu jsou důležité i rozměry baterie. Ta totiž musí dokonale zapadnout do nosiče připraveného v motorovém prostoru vozidla. V tomto případě není nic jednoduššího než si velikost nosiče ověřit přímým změřením.

Pohodlné nakupování přes internet

Že se v uvedených parametrech příliš nevyznáte a pořád nevíte, jak si tedy vybrat tu správnou baterku? Naštěstí to je dnes už poměrně jednoduché a najít autobaterie podle typu auta je otázkou správného zadání značky a modelu do filtrování na stránkách internetového obchodu. Následně vám vyjede nabídka kompatibilní s vaším vozidlem. Potom už zbývá vybrat podle výrobce akumulátoru nebo ceny.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář