Komerční články

Potřebujete zrušit pojištění auta? Kdy a jak to udělat?

Bez povinného ručení není dovoleno jezdit s vozidlem po silnicích. První věc, kterou uděláte s novým autem, je sjednání pojištění. Na tom není vůbec nic divného a návodů na výběr nejlepší nabídky najdete na internetu spoustu. Jenže jak si poradit se situací, kdy potřebujete smlouvu ukončit a povinné ručení u dané společnosti zrušit? Čtěte dále a dozvíte se to.

Ideální doba pro zrušení pojištění je konec pojistného období

Nejste spokojeni se službami a hlavně cenami, které nabízí vaše současná pojišťovna? Jestliže se trefíte zrovna do chvíle, kdy vám bude končit dané pojistné období, je to v zásadě jednoduché. Prostě nesjednáte novou smlouvu na další rok a vyberete si jinou společnost na základě porovnání důležitých parametrů. Jenže někdy se pro změnu povinného ručení rozhodneme ještě dříve. Odstoupení od uzavřené smlouvy je možné do dvou měsíců od jejího uzavření, takže během této doby máte čas na rozmyšlenou a hledání lepší nabídky.

Prostudujte si podmínky ve smlouvě

Ze strany pojišťovny je smlouva ukončena v případě neplacení pojistného. Je však nutné počítat s tím, že neuhrazenou částku po vás budou dále požadovat. Plánované zrušení povinného ručení bez problémů s placením je většinou těžší a záleží na tom, co je uvedeno ve smlouvě. Pokud máte vážné důvody, proč chcete smlouvu ukončit, můžete zkusit navštívit pobočku stávající společnosti a zjistit si konkrétní informace. V rámci sledování důležitých lhůt je dobré nezapomínat i na pravidelnou výměnu pneumatik, s čímž vám může pomoci pneuservis Brno. Částečně tak snížíte riziko způsobení dopravní nehody a nepřijdete o bonusy.

Změna majitele

Povinné ručení se ukončí i ve chvíli prodeje při změně majitele. Pokud automobil prodáváte, celý proces raději podpořte tím, že smlouvu aktivně ukončíte s dodáním všech důležitých podkladů. Někde vám bude stačit komunikace pomocí e-mailu, jinde bude lepší zajít na pobočku. Opět záleží na pojišťovně. Důvodem ke zrušení pojištění je také ukončení používání vozidla, kdy je nutné dodat dokumenty o likvidaci vozu.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář