Komerční články

Pozor na vodu ve vašem domě. Jak ji eliminovat?

Autor Jaroslav

Voda je sice na jednu stranu životodárnou tekutinou, bez které se jako lidé neobejdeme, ale na druhou stranu může i škodit. A to v souvislosti s vaším bydlením. Na mysli máme situaci, kdy voda proniká do vašeho domu. Zde může způsobovat mnoho negativ, jako je:

  • narušení statiky objektu,
  • vznik plísní,
  • zdravotní potíže.

Je proto důležité vodu z objektu nejenom dostat, ale je třeba ji tam i nepustit. Jak na to? Podívejte se.

Izolujte. To je základ

Když se mluví o izolaci, většina lidí si představí tu tepelnou. Ano, i ta je důležitá, ale pokud je problémem voda, je třeba zvolit jinou formu. Zabezpečujeme hydroizolaci, která je tou správnou cestou, kterou je nutné se vydat. Právě ta je nezbytností proto, aby se voda dále do vašeho objektu nedostávala. Jde tedy o jasné řešení příčiny, což by mělo nastat vždy jako první. Teprve potom je nutné řešit důsledek.

Pozor na místa se zvýšenou vlhkostí

V každém domě, ale i bytě najdete místa, která mají zvýšenou vlhkost. O jaká se jedná? V první řadě je to kuchyně, kde vznikají páry vlivem vaření. Ty se následně mohou srážet a vytvářet vodu. Jak na eliminaci? Správným odsavačem par neboli digestoří. Dalším místem je koupelna. Zde se páry tvoří vlivem horké vody, kterou se myjete. Hydroizolace koupelny je také naprostým základem. Mezi jeden z prvků, který by každá koupelně měla mít, je ventilátor, nebo jiná forma odvětrávání.

Snažte se vysoušet

Když už vlhkost ve vašem objektu máte, je nutné si s ní poradit. Jak na to? Pokud jde o jednorázovou eliminaci, pomohou kvalitní profesionální vysoušeče, které svou práci odvedou velmi dobře. Když jde o trvalou snahu eliminovat vlhkost, pomohou bytové vysoušeče, které nejenom hlídají vlhkost vzduchu po celý den, ale upraví ji na požadovanou úroveň. Navíc řada z nich také dobře vypadá, či nabídnou i možnost čištění vzduchu.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář