Komerční články

Uvařte něco dobrého a zajímavého. Máme tip!

Autor Jaroslav

I když jste domácím kutilem, který dost možná vyrobil celou kuchyni, neznamená to, že v ní nemůžete čas od času něco uvařit. Co by to mělo být? To vám poradíme. Společně se zaměříme na typické pánské jídlo, které rozhodně nikoho nezklame. Zapomeňte tedy na lehké saláty, nebo jiná vegetariánská jídla. I když kousek bezmasého v našem tipu skutečně bude. A to brambory batáty. Jedinečná potravina, která zaujme svou chutí, ale i vzhledem. A nebojte. Pokud jde o přípravu, tak se nijak neliší od klasických brambor.

Připravte přílohu

Nejprve je třeba začít onou přílohou, která se přece jenom bude dělat déle, než hlavní chod. A to i několik desítek minut. Pokud víte, jak pěstovat batáty, potom víte i to, že rostou v zemi. Proto je třeba je před přípravou důkladně umýt. Náš recept totiž počítá s tím, že je využijete i se slupkou. Jakmile jsou důkladně omyté, můžete je nakrájet, a to na čtvrtiny. Potom už zbývá jediné, a to umístění batátů na pečící plech, kam jste předtím dali pečící papír. A co nyní? Nezapomínejte na dochucení, které by mělo obsahovat?

  • kvalitní sůl,
  • sušené bylinky,
  • trochu chilli.

Následuje jednoduchý postup. Vložíte je do předehřáté trouby, na 180 stupňů. Zde se o ně nemusíte nijak starat, a nechte je zde zhruba 30 – 50 minut, dokud nebudou měkké.

Připravte maso

Co se k nim nejlépe hodí? Ano, je to maso. A jaké konkrétně? My doporučíme kvalitní hovězí steak. Ideálně z roštěnce, který zaujme tím, jak je šťavnatý. Maso jenom jednoduše pomažte olivovým olejem, opepřete a dejte ho na pánev. Zprudka ho opékejte z obou stran. Potom oheň zmírněte a nehte steak dojít. Stále by měl být měkký, což je jistota dobrého propečení. Tedy takvého, kdy mluvíme ú úpravě medium, nebo medium-rare. Jakmile je hotov, nechte ho chvíli odpočinout, poté ho posolte a spolu s batáty můžete servírovat. Dokonalé chlapské jídlo. Dobrou chuť.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář