Komerční články

Reflexní vesty se s počátkem školní docházky stávají nezbytností

Polovinu září máme zdárně za sebou a škola je už v plném proudu. Nakoupili jste sešity, naplnili penály, sehnali výtvarné potřeby a myslíte si, že teď už máte vyhráno? A nezapomněli jste na bezpečnost dětí cestou do školy a ze školy?

Většina dětí absolvuje alespoň jednu cestu za tmy

Možná se vaše dítě vrací pozdě domů z družiny či zájmových kroužků, možná má letos některý den výuku na sedmou. V každém případě se s příchodem zimy nevyhnete tomu, že se bude na chodníku pohybovat potmě. Ať už děti chodí do školy v doprovodu či samy, pořiďte jim reflexní vestu, která zvýší jejich viditelnost pro blížící se auta až o stovky metrů. Reflexní prvky bychom ostatně měli večer nosit všichni – na komunikacích mimo město nám to dokonce ukládá zákon. U dětí je to ovšem obzvláště důležité, protože jsou malého vzrůstu a řidič si jich může nevšimnout mnohem spíš. Navíc se leckdy nedostatečně orientují v silničním provozu.

Vestičky pro děti každého věku

Reflexní vesty se u nás vyrábí v mnoha variantách. Větší děti zvládnou zapínání na boku nebo na boku, těm menším můžete vybrat typ, který stačí přetáhnout přes hlavu. Nejmenší velikosti sedí již na dvouleté dítě, nezapomeňte jim proto jednu pořídit. Bude se hodit při vycházkách ve školce, kdy má jedna učitelka nezřídka na starost celý houf dětí. Nechte dítě, ať si samo vybere, jestli chce oranžovou, nebo žlutou barvu. Těm, které vestu odmítají, kupte variantu s obrázkem oblíbené komiksové postavičky.

Možností je spousta

Reflexní vesta samozřejmě není jedinou alternativou. Při cestách do školy děti často mívají obrovskou aktovku, kterou stěží unesou. Ta pak bývá prvkem, který je nejvíc vidět, takže hrozí, že by mohla zakrýt vestu. Pokud je to i případ vašeho potomka, kupte mu raději reflexní batoh, ten bude vidět už zdálky. Pro malé cyklisty jsou k dispozici nejen reflexní prvky na kolo, ale také potahy na přilbu. Mladším dětem se budou líbit veselé reflexní nažehlovačky v podobě autíček, poníků nebo dinosaurů.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář