Komerční články

Co dát někomu, kdo už všechno má? Modré z nebe!

Že je to nemožné? Ale kdeže, zážitkové agentury dnes nabízí celé spektrum vyhlídkových letů a dalších vzdušných dobrodružství. Partnerovi, rodičům nebo celé skupině přátel tak lze připravit opravdu netradiční překvapení.

Soukromý vyhlídkový let balónem

Pokud obdarovaný není zrovna milovník adrenalinu, na tandemové seskoky či školu pilotování letadla můžete zapomenout. Poklidný let balónem, třeba za romantického západu slunce, ale potěší téměř každého. Poukaz na takový vzdušný výlet je ideálním dárkem pro novomanžele, privátní lety se ovšem konají i pro 4 pasažéry, není tedy problém domluvit se s partou přátel. Let balónem je bezpečný – při nepříznivém počasí se odlet jednoduše přeloží na jiný termín. Je to sice nepříjemné, vy však budete mít jistotu, že za své peníze uvidíte svět pod vámi v tom nejlepším světle a nedostanete se do bouře. Vyhlídkové lety poslední dobou získávají na popularitě, síť služeb se proto rozrostla a startovat lze z více než 20 míst po celé České republice.

Jak to všechno probíhá?

Výlet balonem si můžete udělat po celý rok, létá se dvakrát denně, vždy hodinu po úsvitu a cca dvě hodiny před setměním. Nemusíte se bát koupit si poukaz na chladnější měsíce, v koši totiž nefouká, dokonce je tam o něco tepleji než na zemi. Trasa pro vás bude vždy tak trochu tajemství – balón prostě letí tam, kam fouká vítr. Objednáte-li si privátní let, v koši budete jen vy a zkušený instruktor. Ten vás seznámí s tím, jak se balon ovládá, a vysvětlí, co lze očekávat během letu. Poletíte ve výškách mezi 500 a 700 m nad zemským povrchem, odkud je nádherný výhled na krajinu. Po celou dobu budete moci podle libosti fotit i natáčet. Chystáte-li se ale vzít do balónu rodinu, mějte na paměti, že do koše mohou děti od 8 let nebo 140 cm.

Trochu adrenalinu

Zdá se vám let balónem málo akční? Pak určitě vyzkoušejte seskoky padákem. I tohle dobrodružství je vhodné také pro páry – takové, které spolu rády podnikají šílené věci. Informujte se na možnost tandemového seskoku s vaší polovičkou.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář