Komerční články

Proč vytápět tepelným čerpadlem?

Autor Jaroslav

Aktuálně vrcholí topná sezona. Pokud se i vám protáčejí panenky v souvislosti s tím, kolik zaplatíte za vytápění, je ideální začít pomalu myslet na příští rok. Ať už topíte plynem, elektřinou, nebo tuhými palivy, můžeme stoprocentně říci, že existuje ještě levnější možnost. Nabídnou vám ji tepelná čerpadla vzduch-voda. Ta dokážou využívat okolního bezplatného vzduchu, pomocí kterého vytvoří potřebné teplo, které vženou do vašich interiérů. A proč vytápět právě tímto způsobem?

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Zaujmou vás nízké náklady na vytápění

Peníze, to je oč tu běží. Pokud si tepelné čerpadlo porovnáte s ostatními formami vytápění, budete mít jistotu, že patří mezi cenově nejvýhodnější řešení. A to proto, že ke svému výkonu spotřebuje zhruba čtvrtinu elektřiny, zatímco zbývajících 75 % potřebné energie si vezme z okolního prostředí. V tomto případě ze vzduchu. S takto efektivním provozem logicky souvisí i rychlá návratnost.

Získáte různá zvýhodnění

Nejenom nízká cena jako taková, ale i různá finanční zvýhodnění jsou důvodem, proč tepelná čerpadla vzduch-voda využívat. Pokud se podíváme konkrétně, určitě nesmíme zapomenout na tyto výhody, s nimi spojené:

  • možnost získání dotace z programu Nová zelená úsporám,
  • možnost získání zvýhodněné sazby elektřiny,
  • pro jakýkoliv dům.

Pokud nad tepelným čerpadlem vzduch-voda přemýšlíte, je třeba říci i to, že jde o zařízení využitelné v podstatě v jakémkoliv domě. Nezáleží na tom, kde v České republice žijete, jaký má váš dům stáří, nebo jak je velká jeho obytná plocha. Na trhu dnes existují desítky různě výkonných čerpadel, ze kterých není problém vybrat model určený právě pro vaše potřeby.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Instalace je hračkou

Důvodem, proč jít touto cestou je i fakt, že jeho instalace není nijak složitá. V podstatě se nijak výrazně neliší od toho, jako byste si nechávali do domu instalovat novou klimatizaci.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář