Komerční články

Spojení moderních technologií zajistí kvalitní vytápění za minimální náklady. Systém iClima se představuje

Autor angelo

Možná jste se při rozvažování o systému topení pro Vaši domácnost dostali k nejrůznějším řešením, které využívají moderních technologií, aby vám tak zajistily větší komfort za menší náklady. Málokdy ovšem tyto systémy řeší otázku tepelného komfortu obyvatel vaší domácnosti jako celek, a tedy se zabývají buď pouze cenou topení, nebo maximalizací tepelných zisků. Ani jednu z těchto tendencí nechceme samozřejmě odsuzovat, nicméně i v rámci aktuální nabídky nejrůznějších soustav vytápění a chlazení domácnosti existují varianty, které vám umožní nejen vyřešit otázku tepelné pohody vaší domácnosti, ale také radikálně snížit náklady na provoz. Představujeme proto systém iClima, první řešení tepelného komfortu, které je schopné snížit vaše roční náklady až o 95%.

screen-iclima-cz

Na počátku stojí kapilární rohože

Tajemství systému iClima spočívá v systému nízkoteplotního vytápění pomocí extenzivní sítě kapilárních rohoží umístěných po celé ploše dané místnosti, tedy jak ve stropech, tak v podlahách a zdech. Díky tomu, že jsou kapilární sítě rozvedeny skutečně po celé ploše dané místnosti, je možné v nich udržovat nižší teplotu otopné vody, a to přibližně 23 stupňů Celsia, kterážto teplota plně postačí na udržení celoroční teploty cca 22 stupňů Celsia, a to jak v létě, tak i v zimě. Díky této nízké teplotě vody v rozvodech navíc klesá tzv. teplotní spád, což nám umožní účinně využít úsporné ekologické zdroje tepla, jako je tepelné čerpadlo a vakuové solární panely.

S ekologickými zdroji tepla úspora až 95%

Když se před nedávnou dobou rozšířila mezi technologickými nadšenci myšlenka vytápění tepelným čerpadlem, dlouhou dobu se mělo za to, že spíše než samostatný zdroj tepla představuje toto inovativní zařízení pomocníka konvenčním zdrojům tepla, a významněji se ke slovu dostane pouze v konfiguraci voda – voda či u staveb, kde je možné použít hluboké sondážní vrty. Díky kapilárám a možnostem nízkoteplotních rozvodů to však bude právě tepelné čerpadlo, které se spolu s kvalitními vakuovými solárními panely postará o vstup tepla, ale i chlazení do vaší domácnosti. Tepelné čerpadlo totiž funguje i jako zdravá a nezávadná klimatizace, které nefouká studený vzduch, ale udržuje příjemné klima kolem cca 22 stupňů, i když jdou venkovní teploty vysoko přes 30 stupňů.  Největší přidanou hodnotou při využití tepelného čerpadla jsou ovšem nízké náklady, které vám takovýto způsob udržování tepelné pohody zaručí. U běžného rodinného domu o rozměrech 160 – 190 m2 se v ročním úhrnu dostanete na částky v řádech jednotek tisíc Kč, a to dohromady za vytápění, klimatizaci i ohřev teplé užitkové vody.

Levné, ale hlavně zdravé vytápění i chlazení

Systém iClima je kromě své hospodárnosti i výrazně zdravější než jeho konvenční konkurence. Jelikož je veškeré teplo přenášeno sítí kapilár schované přímo pod omítkou, nenajedete nikde v domácnosti žádná topná tělesa, na kterých by se usazoval prach nebo organické nečistoty přepálené vysokou teplotou. To samé platí pro letní měsíce, kdy se systém iClima věnuje udržování chladnější teploty ve vašem interiéru. Díky kapilárním rozvodům se nemusíte bát proudění studeného vzduchu a souvisejících zdravotních rizik, stejně jako nebezpečí zanesených výparníků klimatizace a šíření choroboplodných zárodků po celém vašem interiéru.

Systém iClima je tak vhodný i pro alergiky a všechny, kteří trpí chronickými zdravotními obtížemi a přesto by měli rádi příjemné klima, jak v zimě, tak v létě. Díky unikátnímu algoritmu a sladění moderních technologií je tento systém nejenom velmi účinný, ale nabízí i bezprecedentně nízké náklady, které se u běžné domácnosti vyšplhají pouze na jednotky tisíc Kč za rok. Zajímalo by vás o iClima více informací? Chtěli byste se dozvědět, jakým způsobem by systém iClima mohl být přínosem i pro váš domov? Pak využijte nezávazný kontaktní formulář na webových stránkách společnosti iClima a začněte konečně vytvářet stabilní prostředí za minimální náklady.

Zdroj obrázku: iClima.cz

O autorovi

angelo

Zanechte komentář