Komerční články

Správný kutil musí mít soubor kvalitních pil

Autor angelo

Češi jsou národem zdatných domácích kutilů. Mezi jejich základní výbavu by proto měly patřit kvalitní pily k různým účelům. Pracujete na zahradě, v dílně, ve stavebnictví či řeznictví? Určitě oceníte malého průvodce ručními pilami, který vám objasní přednosti a použití jednotlivých nástrojů.

screen-pilanamarket-cz

Pily na kov zvládnou i ocel

Potřebujete občas přeříznout ocelovou trubku nebo tyč?  Pily na kov opatřené kvalitním masivním rámem z ploché oceli vám to umožní.  Výhodou je, že do rámu můžete upnout všechny druhy a šíře pilového listu.  Výměna pilového listu je velmi snadná a zvládnete ji sami. Bez problémů potom pilou uříznete ocel, ale i barevné kovy. 

Zahradnické pily usnadní prořezávání

Máte pozemek, na kterém pěstujete stromy a keře nebo dokonce malý kousek lesa? V takovém případě nesmí ve vašem kutilském arzenálu chybět zahradnické pily, pro různé účely prořezávání a vyřezávání větví a stromů. Základem je pila oblouková a to jak obouruční, tak i jednoruční. K dispozici jsou ovšem i pily prořezávací s držákem, tedy rukojetí nebo tulejí vhodnou k nasunutí na tyč a provádění prořezávek i v korunách stromů. Napínací páka a tuhý rám z ploché oceli zajistí bezproblémové napnutí listu, které zvládnete i vy sami doma.  Výhodou může být i volitelný úhel řezu. Natočit a vyměnit list se bez potíží naučíte a už k němu nebudete ani potřebovat odborníka. Každá z pil se hodí k trochu jinému účelu. Například pevný rám s plastovou rukojetí využijete k prořezávání menších keřů jako rybíz nebo růže.  Kromě toho existují prořezávací pily sklápěcí nebo zahnuté určené třeba i k prořezávání hodně zarostlých a obtížně dostupných míst. Kalené zuby pil umožňují rychlý, snadný a čistý řez.

Stolařské pily se snadno zakousnou do dřeva

Pokud si chcete v dílně vyrobit nějakou maličkost ze dřeva, třeba drobný nábytek, budou se vám hodit stolařské pily. Základem je pila rámová stolařská na řezání různých dřevěných dílů s možností natočit volitelně úhel řezu. Na menší práce a řezání v různých úhlech se pak hodí pily čepovky a ocasky, které bez potíží přeříznou třeba překližku, dřevotřískovou desku a jejich použití je velmi univerzální.

Kosti přeříznou řeznické pily

Pokud chováte v hospodářství nějaká zvířata a budete je někdy porážet, upotřebíte i řeznické pily. S jejich pomocí třeba rozřežete kosti prasat. Základem těchto pil je masivní rám z ploché oceli a ocelový list.

Rámové pily si klidně poradí s kmeny stromů

Poslední kategorií pil, jež by v kutilské výbavě neměly chybět, jsou rámové pily, takzvané břichatky určené k obouručnímu použití. Vyznačují se pilovým listem, který může dosáhnout délky až jeden metr. Zvládnete s nimi i přeříznout kmen stromu, pokud to bude nutné, ale na řezání jsou třeba dva lidé. 

O autorovi

angelo

Zanechte komentář