Komerční články

Srovnejte si výhody rodinného domu ve městě a na vesnici

Autor angelo

Chcete koupit dům, ale váháte nad lokalitou? Město nebo vesnice? Porovnejte výhody obou variant a rozhodněte se s čistou hlavou.

Město láká, vesnice uklidňuje

Lidé vyhledávají město především pro vyšší životní úroveň. Snadněji tu naleznete práci a získáte rozmanitější nabídku aktivit pro volný čas. Hlavní výhodu spatřují obyvatelé města v městské hromadné dopravě. Auto zde prakticky nepotřebujete. Naproti tomu plyne život na vesnici nesrovnatelně klidnějším tempem, což pro vás může při rozhodování hrát klíčovou roli. Vesnice vám nabízí užší vztahy se sousedy, přírodu a celkově více pohybu na čerstvém vzduchu.

screen-fincentrumreality-com

Rozhoduje cena

Vaše rozhodnutí, zda budete bydlet na vesnici nebo ve městě, ale s největší pravděpodobností ovlivní především prodejní cena rodinného domu. Městské domy koupíte dráž než na vesnici. Nabídka ve čtvrtích blízko centra je nižší. Je to z toho důvodu, že tyto domy se nejčastěji dědí z generace na generaci nebo je majitelé rozparcelují na několik bytů a ty pronajímají jako samostatné jednotky s možností využití zahrady. Prodej rodinných domů u centra je tak spíše vzácnějším úkazem. Domy na vesnici vyjdou levněji i v případě, že se jedná o větší prostory.

Dům na okraji města představuje kompromis

Největší zájem o koupi rodinných domů bývá na okraji měst. Dům tu pořídíte do 3 milionů. Jedná se o určitý kompromis z hlediska nabídky pracovních příležitostí a vzdáleností dojíždění. Většinou se jedná o domy, které jsou staré maximálně 10 let. Vždy záleží pouze na vás, jakou variantu nakonec zvolíte. Pamatujte na ovšem to, že v případě hypotéky se jedná o dlouhodobý závazek. Z toho důvodu byste neměli podceňovat poradenství a pomoc ze strany odborníků, kteří se na realitním trhu vyznají a dokáží pro vás najít nejlepší alternativu bydlení.

Zdroj obrázku: Fincentrumreality.com

O autorovi

angelo

Zanechte komentář