Komerční články

Vlastní bazén už dávno není nedostupným přepychem

Autor angelo

[dropcap] S [/dropcap] en o vlastním bazénu byl dlouhé roky spojený s finanční nedostupností, jelikož jedinou možností byly bazény zapuštěné. Dnes je situace zcela jiná, protože v rámci daného segmentu jsou k dispozici i nadzemní bazény. Právě díky nim a cenám v řádech tisíců si sen o vlastním bazénu na zahradě může splnit každý. Pojďme se podívat na to, proč je to dobrá volba a za jakých možností dnes lze vybírat.

garfun-screen

Nízká cena a snadná montáž

Jak jsme již nastínili, tím hlavním důvodem je určitě nízká cena, v řádech několika tisíc. Ta jde ale ruku v ruce s celkovou nenáročností umístění a montáže. Nadzemní bazén totiž není nijak prostorově náročné řešení a stejně tak nejsou nutné jakékoliv terénní úpravy. Stačí tedy místo odpovídající velikosti bazénu a základní úprava zeminy, především s důrazem na vyrovnání plochy, kde bude bazén umístěný. Následná stavba bazénu může být dílem několika desítek minut. Záleží samozřejmě na konkrétních variantách.

Klasická, nebo nafukovací konstrukce

Daná montáž se týká klasického řešení, v rámci kterého se bazén skládá z obvodového plechu a vnitřní folie. Mimo to ale existují i nafukovací bazény, které jsou na samotné postavení ještě o něco jednodušší. Stačí jenom nafouknout obvodový lem a následně už se bazén sám vytvaruje tím, jak ho napouštíme vodou. Elegantní a velmi efektivní řešení pro toho, kdo se chce koupat doslova ihned.

Včetně veškerého příslušenství

Samozřejmostí je i fakt, že nadzemní bazény jsou k dispozici v rámci veškerého příslušenství. Základem je především výkonná kartušová, ale také špičková písková filtrace. Stejně tak je možné k bazénu dokoupit i krycí plachty, solární ohřev a dalších několik nezbytností, které nejenom pomohou udržovat čistou vodu, ale také umožní koupání třeba i v chladnějších dnech. Pomineme-li případné zastřešení, kterým se mohou pyšnit zapuštěné bazény, je nadzemní bazén naprosto shodnou volbou co do možností použití. Navíc s jistotou toho, že i tuto variantu lze bez obav zazimovat, včetně vody.

Široká škála velikostních modelů

Současné požadavky zákazníků jsou téměř vždy vyslyšeny, a to hlavně s ohledem na požadované velikosti. A to jak s ohledem na výšku, kdy lze na trhu najít varianty od 75 do více než 120 cm, tak s ohledem na samotný tvar, nebo průměr bazénu. K dispozici jsou jak verze obdélníkové, tak samozřejmě mnohem vyhledávanější kulaté. I u nich platí, že průměry mohou být jak menší, v řádech 2 – 3 metrů, tak samozřejmě i takové, které se blíží 5 metrům, což je varianta, která zaručeně uspokojí třeba početnou rodinu.

[notification type=“notification_info“ ]

S bazénem ušetříte

I když i samotný provoz vyžaduje finanční prostředky spojené s údržbou vody, stále je třeba myslet, na to, že oproti klasickým koupalištím vyjde levněji. Nehledě na to, že se můžete osvěžit kdykoliv, a to s jistotou stoprocentního soukromí vaší zahrady.

[/notification]

O autorovi

angelo

Zanechte komentář