Komerční články

Zábava na zimní večer: Úprava fotek z dovolené a stříhání videa

Máte v počítači uložené fotky z dovolené a cítíte se provinile, že jste se na ně doposud ani nepodívali? Zapomenutá někde na disku končí většina takových snímků. Co kdybyste ale volný zimní večer využili k tomu, že je sestříháte do povedeného videa, které si pak pustíte na rodinné oslavě nebo třeba jen v neděli po obědě?

Pokud se vám letos podařilo koupit na eBay vodotěsnou kameru nebo jste si s sebou vzali zrcadlovku a máte spoustu krásných snímků, je škoda, aby ležely zapomenuté. Vytvořte z nich video!

Možná teď přemýšlíte, jestli byste něco takového vůbec zvládli. Nedělejte si ale starosti, jestliže zvládáte práci s počítačem na běžné uživatelské úrovni, nebudete mít potíže. Projevíte svého kreativního ducha a z výsledku budete mít určitě radost.

Úkol nejhorší aneb výběr a úprava fotek

Nejdříve je potřeba udělat tu špinavou práci – vybrat fotografie, které chcete do videa dát. Vyřaďte ty, jež máte vyfocené několikrát z podobného úhlu, zbavte se také nepovedených snímků se špatným osvětlením nebo kompozicí, již byste nezvládli napravit.

Úprava fotek při tvorbě videa není nezbytná, ale měli byste opravit aspoň takové ty na první pohled viditelné nešvary, jako jsou třeba červené oči. Zkazily by celkový dojem, i když byste si s videem dali hodně práce.

Kreativní skládání fotek za sebe

Za druhé je potřeba otevřít libovolný program na stříhání videa a přidat do něj fotografie. O jaký software půjde, je jen na vás. Spousta programů je k dispozici zcela zdarma a jejich ovládání je naprosto jednoduché. Fotky pomocí pár kliknutí přidáte, pak můžete změnit jejich pořadí, přidat efekty, titulky a nakonec hudbu. Až budete mít vše poskládané ke své spokojenosti, je potřeba video vyrenderovat, tj. vygenerovat. Počítejte s tím, že tato činnost může trvat i desítky minut. Záleží na velikosti videa, zvolených parametrech atd. A pak už vám nic nebrání si výsledek s celou rodinou pustit.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář