Komerční články

Výběr pohovky je hotové umění

Zdá se, že v poslední době se s nabídkami sedacích pohovek roztrhl pytel. Vzhledem k tomu, že právě pohovka je tím největším kouskem nábytku v místnosti a působí dominantním dojmem prakticky v celém obytném prostoru, určitě je třeba se nad jejím výběrem a následnou koupí důsledně zamyslet, abyste zbytečně nešlápli vedle. Tím nejdůležitějším krokem je ujasnit si, co od ní očekáváte a jaké požadavky by měla splňovat.

Velikost pohovky je základ

Velikostí sedaček je dnes na trhu celá řada, není proto žádný problém vybrat si přesně takovou, jakou potřebujete. Je nanejvýš nutné odhadnout, pro kolik lidí bude určena a jak často na ní budou sedat. Máte-li početnou rodinu, která se u vás pravidelně schází na nedělní návštěvy, určitě doporučujeme kupovat vícemístnou sedačku s prodlouženým prostorem. Do malých prostor v bytě jednotlivce či mladého páru se zase dobře osvědčí designové pohovky v maximálně dvoumístném až trojmístném provedení. Občasné přespávací prostory pro přátele dokážou vyřešit rozkládací pohovky. Rohové sedačky jsou perfektním řešením do rozlehlých místností, jež nejen zútulní, ale jsou také velmi praktické. Usadí se na ně velké množství lidí, kteří na sebe navzájem vidí, a mohou spolu příjemněji komunikovat.

Materiál musí být příjemný

Aby klasická, nebo rohová pohovka sloužila svému účelu, je nutné vybrat takový potah, který vám bude příjemný na dotek. Vybírat můžete mezi koženou, anebo textilní alternativou. Chcete-li svému obýváku dodat punc luxusu, kůže pro vás bude to pravé ořechové. Smířit se však musíte s poněkud chladnějším povrchem, jenž nemusí být příjemný všem zákazníkům. Textilní gauče jsou oproti tomu mnohem variabilnější a teplejší. Jsou dostupné v mnoha barevných variantách a kombinacích. Jejich údržba vám dá trochu více zabrat, ale při pravidelné péči vám vydrží mnoho let.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář