Komerční články

Zateplení fasády přináší úsporu

Autor angelo

Nová fasáda nepředstavuje v žádném případě pouze esteticky přijatelnější vzhled rodinného anebo panelového domu. Zateplení fasády je především obranou proti maximálním teleným únikům, kterými jsou logicky starší domy sužovány. V dobách minulých se nemyslelo na to, že by musely být fasády jakkoli zatepleny, jelikož se prakticky nijak neměřily tepelné úniky jako takové. Dnes je tomu ale jinak a na vytápění chce pochopitelně ušetřit každý člověk.

Možnosti zateplení fasády

Zateplení fasády se dnes řeší hned několika různými způsoby a je to opravdu cesta jak ušetřit. Nejčastější jsou celkem tři. Než k nim ale přistoupíme, určitě bychom měli říct, že nejvíce záleží na stavebním materiálu používaném na stavbu. S tím souvisí i první možnost zateplení v podobě již přímo upravených cihel, které jsou vybaveny integrovanou minerální vatou a dovedou zateplení vyřešit bez dalších komponentů. Jinak se ale standardně k zateplení využívá minimální vata anebo polystyrén.

Zateplení polystyrénem

Největší klasikou je zateplení polystyrénem. Tento ne sice původně přírodní materiál je schopen perfektně izolovat a nepustit do interiéru domu zimu. Hlavní devízou polystyrénu je v každém případě jeho nízká cena. S polystyrénovými deskami se také příjemně pracuje, jelikož je možné tyto desky přímo nařezat na míru dle potřeby. Volit lze také z polystyrénu různých šířek, a to v závislosti na celkovém tepelném součiniteli konkrétního zdiva. Pokud potřebujete zateplit dům opravdu kvalitně a precizně, pak určitě využijte možností, které jsou nabízeny na webu psgroup.sk.

Zateplení minerální vatou

Stavbu je možné také bez větších problémů zateplit za pomocí minerální vaty. Ta je schopna zateplit dům stejně efektivně, jako je tomu u polystyrénu. Jedná se ale o ryze přírodní materiál, který je pochopitelně poněkud dražší. Minerální vata ale dokáže na rozdíl od polystyrénu takzvaně dýchat, takže se mezi ní a zdí nezdržuje vlhkost, která může případně vést ke vzniku plísní. Ostatně nejen o minerální vatě, ale i o zateplení zjistíte více právě na zmiňovaném webu psgroup.sk.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář