Komerční články

Zjistěte, jakou vodu používáte!

Autor angelo

Voda je životodárnou tekutinou, bez které se jenom těžko obejdeme. Kromě běžných činností, jako je hygiena či splachování toalety, ji používáme i k pití. A právě zde mohou hrozit nemalá rizika. Ta souvisejí s její kvalitou, jelikož klasické čistírny odpadních vod nemusí zvládnout odstranit vše špatné, co se ve vodě nachází. A jak zjistit, zda právě vaše voda je nebo není v pořádku? Poslouží vám rozbor vody. Tedy analýza, která je dostupná v rámci celé České republiky a která vám řekne, jak na tom právě vámi používaná voda je.

shutterstock_339455552

Vyberte si z několika možností

Platí, že každý z rozborů může mít několik variant. Je to jak rozbor základní, tak i jeho zkrácená alternativa, nebo naopak rozbor kompletní. Také platí, že vámi vybranou analýzu lze udělat v podstatě z jakékoliv vody, která se vaší domácnosti týká. Může se jednat o:

  • Rozbory vody z kohoutku či ze studny.
  • Rozbor vody v bazénu.
  • Rozbor odpadních vod.

Samozřejmostí je provést rozbor jak u soukromých objektů – tedy domů a bytů, tak přirozeně také u komerčních alternativ, jako jsou různé restaurace, hotely, nebo také penziony. Zde dokonce platí vyhláška, která nařizuje kvalitu používané vody hlídat a dané rozbory v případě nutnosti předkládat úřadům k posouzení.

K čemu nám rozbor poslouží?

Jak jsme již zmínili, je to v první řadě z toho důvodu, že můžeme zjistit, jak je na tom kvalita naší vody a zda není pro naše tělo škodlivá. Pokud se objeví problém, budete vědět který konkrétně, jelikož rozbor vody ho přesně odhalí. Jak s ohledem na to, jaké špatná látka ve vodě je, tak s ohledem na to, jaké je její množství.

Následně je možné využít řešení spojení s instalací různých domácích čističek, které dokážou z vody odstranit vše nežádoucí, s čím si centrální čističky odpadních neporadí, nebo vše, co sice vyhovuje benevolentním limitům, ale v rámci našeho zdraví se jedná stále o látky škodlivé.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář