Komerční články

I vy si můžete vybrat bydlení podle vašich představ

Autor angelo

Stávající byt už nevyhovuje vašim požadavkům na celkový technický stav, na velikost užitné plochy, nebo lokalitou, kde se nachází? V tom případě je doslova ideální čas na změnu, se kterou vám může pomoci realitní kancelář www.homesweethome.cz. Pojďme se tedy společně podívat na to, podle čeho ten správný vybrat, a co by mělo hrát klíčovou roli.

Lokalita je základ

To nejdůležitější je určitě lokalita. Zde hraje prim dobrá dopravní obslužnost, a to jak autem, tak i veřejnou dopravou. Máte-li děti, oceníte školky či školy, nebo také zdravotní středisko. Důležitá jsou v tomto směru i dětská hřiště, nebo pro vás četná sportoviště, včetně těch venkovních. A jelikož zájem o pronájem bytů v Praze rok od roku stoupá, snaží se městské čtvrti o mnohé revitalizace a úpravy, aby nalákaly nové klienty na bydlení tam, kde se jim bude líbit. Mezi hlavní lákadla poté patří:

  • Dostatek zeleně
  • Parky a relaxační zóny
  • Bezpečné ulice
  • Čistota v ulicích
  • Kvalitní občanská vybavenost

Jakou zvolit velikost?

Další důležitou otázkou je ta, jak velký byt vlastně zvolit. Dnes jsou s ohledem na praktičnost využívány hlavně menší dispozice, a tak jednotlivcům a mladým párům bohatě stačí i 1+kk či 2+kk. Tento trend ostatně ukazují i četné developerské projekty, nabízející právě byty na prodej. Praha jako jedna z měst s nejdražšími nemovitostmi tak může díky menším bytům umožnit nákup za poměrně nízké ceny. Samozřejmě jste-li početná rodina, je jasné, že tento směr určitě není pro vás.

Koupit, nebo raději pronajmout?

I to je velmi závažná otázka, kterou je třeba dobře promyslet. Do karet pronájmu hraje to, že můžete kdykoliv odejít a změnit tak lokalitu, město, ale třeba i zemi. Na druhou stranu prodej nemovitostí Praha může lákat k tomu, usadit se, a místo pravidelného nájmu platit splátky hypotéky za něco, co bude v budoucnu pouze vaše. V tomto směru se často doporučuje cesta toho, že v prvních letech samostatného bydlení je vhodný pronájem, a teprve poté volit hypotéku, která bude souviset s pořízením bydlení pro budoucí plánovanou rodinu.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář